Novell zawdzięcza swój sukces firmie Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Novell poinformował, że w ciągu minionych dziewięciu miesięcy zwiększył swój dochód z systemu operacyjnego Linux do 100 milionów dolarów, co oznacza wzrost aż o 243 procent. Równocześnie firma oświadczyła, że największy wpływ na tak szybki rozwój miała zawarta w listopadzie umowa z korporacją Microsoft.

W ramach tej umowy Microsoft oferuje między innymi wsparcie dla sprzedawanego przez Novell SUSE Linux, a obie firmy wspólnie pracują nad tym, by ich produkty lepiej ze sobą współdziałały. Steve Harris, dyrektor do spraw sprzedaży Novella powiedział, że to właśnie kwestia interoperacyjności przyciąga teraz najwięcej uwagi klientów. Wzrost sprzedaży jest publicznym dowodem na to, że nasza wspólna praca daje wymierne korzyści dla klientów środowisk mieszanych - a tych w przypadku Linuksa jest najwięcej - dodał.

Tymczasem Red Hat, jeden z głównych konkurentów Novella i firma, która dość niechętnie wypowiada się na temat porozumienia z Microsoftem również opublikował swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał. Dochód osiągnął tam 127 milionów dolarów, a dynamika wzrostu w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku wyniosła 28 procent.

© dobreprogramy