Nowa kategorie programów w vortalu

Strona główna Aktualności

O autorze

W związku z pojawianiem się w vortalu coraz większej ilości programów narzędziowych oraz wspomagających tworzenie i obróbkę grafiki stworzyliśmy nowe kategorię "Inne narzędzia" w dziale PROGRAMY -> Narzędzia oraz "Inne programy graficzne" w dziale PROGRAMY -> Grafika.

W kategorii "Inne narzędzia" znalazły się dodany dzisiaj programik do optymalizacji pamięci RAM - RapidMem 1.0.1.7 oraz Revelation 2.0.1.100, ShowPass 1.01 i WinPWL 3.5 Millenium Edition (znajdujące się wcześniej w kategorii "Narzędzia systemowe"). W kategorii "Inne programy graficzne" znalazły się dodany dzisiaj, bardzo pomocny webmasterom programik ColorShop 1.0.1.5, jak i Advanced GIF Optimizer 3.1 oraz MWSnap 3.0.0.74 (znajdujące się wcześniej w kategorii "Obróbka grafiki rastrowej").

RapidMem to program autorstwa Karola Kuczmarskiego, prowadzącego ciekawy serwis Avocado Software (istniejący wcześniej pod nazwą Soft.Center). Przyspiesza działania komputera dbając, by zawsze było wolnych kilka(naście) megabajtów pamięci RAM. Program monitoruje ilość wolnej pamięci i gdy jej poziom spadnie poniżej ustalonego poziomu, umieści niepotrzebne już dane w pliku wymiany - dzięki temu system będzie działał szybciej. Pamięć RAM jest szybsza od pliku wymiany, dlatego też przesunięcie tam części danych (aktualnie niepotrzebnych) i odciążenie RAMu wpływa korzystnie na szybkość systemu.

ColorShop (również autorstwa Karola Kuczmarskiego) pozwala na pobranie koloru dowolnego piksela na ekranie i zapisanie go na przykład jako kolor HTML (#rrggbb), RGB lub CMYK. W dodatku zajmuje tak mało miejsca, że nigdzie nie będzie przeszkadzał. Okno programu nie wygląda może imponująco, ale jest poręczne i wbrew pozorom skrywa całkiem sporo funkcji.

© dobreprogramy
s