r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowa migawka Vivaldiego: przeciąganie stosów kart i 400% wzrostu wydajności

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Dostępna jest już kolejna migawka przeglądarki Vivaldi oznaczona numerem 1.5.618.8. Po pierwszych, poprzedzających premierę pierwszej stabilnej kompilacji, miesiącach, kiedy w zasadzie co tydzień pojawiało się sporo nowych funkcji, rozwój Vivaldiego nieco zwolnił. Nie oznacza to jednak, że twórcy przeglądarki osiedli na laurach.

Na oficjalnym blogu Vivaldiego możemy przeczytać o implementacji funkcji, która może nie jest rewolucyjnym szczytem innowacji, ale z pewnością zostanie z entuzjazmem powitania przez użytkowników programu. Najnowsza migawka umożliwia już bowiem przeciąganie kart pomiędzy oknami.

Programiści pracujący nad Vivaldim nie byliby jednak sobą, gdyby do funkcji od lat dostępnej u konkurencji nie dodali czegoś od siebie. W ten sposób użytkownicy zyskali możliwość przeciągania także kart połączonych w grupy. Jest to o tyle przydatne, że funkcje związane z grupowaniem kart są w Vivaldim całkiem wygodne, zapewne z zamiarem przypodobania się miłośnikom klasycznej Opery 12.

r   e   k   l   a   m   a

To jednak nie jedyna nowość. Wielu zainteresuje zapewne deklaracja twórców Vivaldiego dotycząca ogromnego wzrostu szybkości działania przeglądarki. Według ich obietnic kompilacja 1.5.618.8 ma być bowiem nawet 400% szybsza od poprzedniej. A dotyczyć ma to nie tylko czasu wczytywania stron internetowych, ale także startu przeglądarki.

Zarówno stabilna wersja przeglądarki Vivaldi, jak i najnowsza migawka, są już dostępne w naszej bazie na Windowsa i macOS-a.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.