Nowa odsłona witryny My Yahoo! 2.0 i plany na przyszłość

Strona główna Aktualności

O autorze

Po niespełna roku zamkniętych testów światło dzienne ujrzała nowa wersja spersonalizowanej strony startowej portalu Yahoo! - My Yahoo!. Jak się jednak okazuje, na tym innowacje w korporacji Jerry`ego Yanga się nie kończą, użytkownicy w przeciągu kilku miesięcy spodziewać się mogą całkiem nowych funkcjonalności.

Z pewnością nie jednego zaskoczy fakt, iż My Yahoo! na chwilę obecną posiada niespełna 50 mln unikalnych użytkowników miesięczne, co w porównaniu do iGoogle, które osiąga wyniki na poziomie nieco ponad 20 mln, mocno deklasuje giganta z Mountain View. Nie ukrywa się, że zarząd Yahoo! wiąże z nową odsłoną swojej spersonalizowanej strony startowej wielkie nadzieje na przetrwanie na rynku internetowym, na którym konkurencja nie "śpi".

W związku z tym już teraz koncern Yanga wyjawił swoją politykę na najbliższy czas, która mogłaby poprawić sytuację Yahoo!. W jej myśl platforma miałaby się całkowicie otworzyć, a proces ten podzielony miałby być na trzy etapy. W pierwszym z nich koncern chciałby otworzyć i zintegrować swoje czołowe produkty, by można było nieograniczenie przesyłać pomiędzy nimi dane. Koncepcja ta miałaby zostać zrealizowana do końca tego roku. Równocześnie cała platforma otworzyłaby się także dla niezależnych deweloperów na całym świecie, ten proces rozpoczął się już wraz z udostępnieniem SearchMonkey. Trzecim i ostatnim etapem zaplanowanych przez Yahoo! zmian miałoby być umożliwienie dostępu użytkownikom do zasobów portalu za pośrednictwem innych serwisów. Zakończenia całego procesu zmian jakie zapowiedział gigant spodziewać się należy z końcem przyszłego roku.

Można by ironicznie rzec, iż poprzez duży spadek wartości akcji Yahoo! na giełdzie i ostatnie niepowodzenia koncernu, jego zarząd wziął się do roboty. Tak czy owak, w oczach użytkowników nie liczy się wartość serwisu, a możliwości jakie im daje.

© dobreprogramy