Nowa usługa Google konkurencją dla Skype?

Strona główna Aktualności

O autorze

Google zamierza powalczyć ze Skype'em o rynek użytkowników wideo rozmów. Gmail popularna usługa Google właśnie została wzbogacona o nowa funkcję: Voice and Video Chat. Do tej pory korzystając z Gmaila mogliśmy wysyłać i odbierać wiadomości e-mail oraz rozmawiać za pomocą tekstu - do dzisiaj. Teraz możemy zobaczyć oraz usłyszeć rozmówcę.

Jak to działa? Otóż bardzo prosto. Wystarczy, że użytkownik pobierze specjalnie przygotowaną wtyczkę. Aktualnie dostępna jest na systemy operacyjne Windows (XP i Vista) oraz Mac OS X i działa na wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach. Mimo, iż Google serwuje nam "wolne" aplikacje, jak zwykle na starcie pominięty został system Linux - gorsze jest to że w obecnej chwili nie ma wiadomości czy owa wtyczka zostanie opublikowana dla tego systemu.

Czy Google może mieć jakieś szanse z tak popularnym w tej chwili komunikatorem Skype? Niewykluczone. Rynek usług zaczyna migrować do aplikacji typu web. Google powiązało swoją nową usługę z istniejącą już aplikacją, dodatkowo nie musimy instalować żadnego programu w naszym systemie - wystarczy małe rozszerzenie do przeglądarki, więc usługa dostępna jest z każdego komputera na świecie. Na YouTube można obejrzeć jak działa nowa usługa.

© dobreprogramy