Nadchodzi usługa muzyczna YouTube – zwiastun końca Google Play Muzyka?

Nadchodzi usługa muzyczna YouTube – zwiastun końca Google Play Muzyka?

Nadchodzi usługa muzyczna YouTube – zwiastun końca Google Play Muzyka?
Oskar Ziomek
08.12.2017 14:14

YouTube już wkrótce może stać się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do słuchania muzyki. Jak wynika z doniesień nieujawnionych źródeł w serwisie Bloomberg, już w marcu 2018 roku uruchomiony zostanie płatny serwis streamingowy, który miałby stać się konkurencją choćby dla Spotify i zaoferować możliwość słuchania muzyki w wygodniejszy sposób, niż poprzez uruchamianie teledysków.

Według wstępnych ustaleń serwis miałby się nazywać Remix i obejmować utwory największych wytwórni. Pierwsza na liście to Warner Music Group, a jak donoszą anonimowe źródła, rozmowy mają trwać również z Sony Music Entertainment, Universal Music Group oraz grupą Merlin.

Ponieważ serwis ma być płatny, dla wytwórni będzie oznaczać większe zyski, niż dotychczas z publikacji materiałów na YouTubie. Może więc oznaczać koniec pretensji wytwórni o niskie zarobki, a tym samym serwis ma szansę stać się rzeczywiście atrakcyjny i po raz pierwszy spróbować zawalczyć o rynek zdominowany dziś przez inne usługi, takie jak Spotify, Apple Music czy TIDAL.

Warto jednak przypomnieć, że Google w swoim portfolio ma już niejedną usługę tego typu, a najlepiej znaną jest zapewne Google Play Muzyka. Możliwe więc, że wkrótce zostanie zastąpiona ona nową funkcjonalnością YouTube'a, ale nie zapominajmy, że powyższe informacje nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)