r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox już dostępna: goodbye, Hello!

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Przyzwyczailiśmy się już, że w zbliżonym terminie do użytkowników trafiają nowe wersje dwóch konkurujących ze sobą i popularnych przeglądarek. Pisaliśmy już dziś o dostępności nowej Opery z 40 z wbudowanym VPN-em, czas pochylić się nad zmianami w opublikowanej właśnie nowej wersji przeglądarki Mozilla Firefox, oznaczonej numerem 49.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Firefoksie 49 największej zmiany nie stanowi nowa funkcja, a brak dostępności jednej z dotychczasowych. Mozilla zdecydowała, że czas zakończyć nieudany eksperyment z implementacją Hello – programu wykorzystującego API WebRTC, który z początku stanowił komunikator, by później ewoluować w stronę narzędzia umożliwiającego między innymi udostępnianie ekranu.

Dla tych, którzy za Hello będą tęsknić, Mozilla przygotowała artykuł, w którym wymienione zostały zamienniki. Oprócz rezygnacji z Hello, zauważalną zmianą są także nowości w trybie czytelniczym. Możliwe jest wykorzystanie dostępnych w systemie operacyjnym silników mowy do odczytania tekstu na głos, a także bardziej zaawansowane formatowanie. Można już dostosowywać szerokość bloków i wysokość interlinii.

r   e   k   l   a   m   a

Niektórzy ucieszą się także z poszerzenia dostępności wykorzystania do wyświetlania kart wielu procesów – funkcja ta ma trafić do wszystkich użytkowników Firefoksa dopiero pod koniec stycznia, w wersji 51. Nowa wersja przeglądarki pojawi się zapewne w kanale aktualizacji w ciągu najbliższych godzin, jednak już teraz instalator wersji na Windowsa można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.