Nowe funkcje w Gmailu, dzięki Gmail Labs

Strona główna Aktualności

O autorze

Przed wakacjami Google uruchomiło program Gmail Labs, skutkujący pojawieniem się w interfejsie webowym owej usługi pocztowej trzynastu eksperymentalnych funkcjonalności, dostępnych po wcześniejszym ich aktywowaniu. Pomysł ten, w krótkim czasie zyskał sympatię internautów, a nadsyłanie licznych sugestii, zaowocowało wprowadzeniem kolejnych trzech nowych opcji. Co prawda większość dotyczy samej wygody pracy, warto przyjrzeć się im bliżej.

Custom label colors, bo taką właśnie nazwę nosi pierwsza z nich, pozwala na tworzenie własnych kombinacji kolorów etykiet, gdzie do dyspozycji użytkowników dostępna jest 24-kolorowa paleta barw. Prócz możliwości jej rozbudowy do większej ilości barw, oferuje ona też możliwość tworzenia kolorów tekstu tylko dla wybranych z nich. Go to label keyboard shortcut, czyli skróty klawiaturowe dla etykiet, upraszcza posługiwanie się etykietami za pomocą klawiatury. Wciśnięcie kolejno klawiszy G i L skutkuje otwarciem okna, w którym wraz z wpisywaniem kolejnych znaków, dostępne etykiety są filtrowane. Poruszanie się pomiędzy poszczególnymi pozycjami, możliwe jest natomiast przy pomocy klawiszy strzałek. Trzecia i zarazem ostatnia funkcja - Navbar drag and drop - umożliwia wygodne przesuwanie techniką Przeciągnij i upuść, elementów paska nawigacyjnego. Aktywowanie funkcji Labs dostępne jest na karcie Ustawienia, po wcześniejszym zalogowaniu. Zgłaszanie propozycji nowych opcji możliwe jest na forum.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza