Nowe wieści na temat programu bezpłatnych uaktualnień

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis TechARP donosi o zmianach w planowanym programie bezpłatnych uaktualnień do Windows 7 dla osób, którzy zakupią komputer z preinstalowanym systemem Windows Vista tuż przed premierą nowej wersji.

Według nowych informacji, program rozpocznie się nieco wcześniej, 28 czerwca. Do bezpłatnego uaktualnienia systemu będą uprawnieni użytkownicy, którzy kupią nowy komputer z systemem Windows Vista pomiędzy 28 czerwca 2009 a 31 stycznia 2010 roku. Jedna osoba będzie mogła zaktualizować w ten sposób maksymalnie 25 komputerów - jest to zabezpieczenie przed wykorzystywaniem promocji przez firmy, które według Microsoftu powinny posiadać umowy licencjonowania grupowego i wykorzystać prawo uaktualnienia w ramach Software Assurance. Wysyłka nośników rozpocznie się z dniem ogólnej dostępności Windows 7.

Kupując Windows Vista w wersji Home Premium zyskamy prawo do uaktualnienia do Windows 7 w wersji Home Premium, analogicznie w przypadku wersji Business (w Windows 7 jest ona nazwana Professional) oraz Ultimate. Warto zauważyć, że bezpłatne uaktualnienie nie będzie przysługiwało osobom, które zakupiły komputer z systemem Windows Vista Home Basic. Możliwa będzie aktualizacja z wersji 32-bit do 64-bit, ale będzie się to wiązać z koniecznością ponownej instalacji na czystym dysku.

Oficjalnie potwierdzono także, że dostępna będzie specjalna oferta cenowa uaktualnienia Windows XP do Windows 7. Niestety by przeprowadzić upgrade trzeba będzie wykonać czystą instalację nowego systemu. Podobnie jak w przypadku Visty, również zakup Windows 7 OEM w niektórych wersjach będzie uprawniał do downgrade'u i korzystania z Windows Vista.

© dobreprogramy