Nowości w Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Wyobraźnia programistów Google wydaje się nie mieć końca. Pojawiły się pogłoski o planach stworzenia kolejnej (kto zliczy wszystkie?) usługi pod marką przeglądarki. Tym razem firma zamierza wkroczyć na intratny rynek muzyki online.

Usługa nazywać się będzie prawdopodobnie GMusic lub Google Tunes, a prócz sprzedaży muzyki ma oferować teledyski, darmowe próbki utworów i inne, nieznane jeszcze funkcje. Aplikacja Google Desktop ma zostać rozszerzona o interfejs do wyszukiwania i odtwarzania muzyki, być może firma rozbuduje także odtwarzacz Google Video Player o obsługę muzyki i przeglądanie dokumentów. Darmowe próbki filmów będą dystrybuowane w formacie .gvi. Data uruchomienia usługi nie jest jeszcze znana, na razie dostępna jest tylko wyszukiwarka, jednak aktualnie kieruje ona do innych sklepów.

Wkrótce dostępna będzie też inna usługa, Google Notebook. Będzie to plugin do przeglądarki, pozwalający na przechowywanie na serwerach Google krótkich notatek, linków, przypomnień itp. Dane będzie można dzielić na kategorie i udostępniać (za zgodą) innym użytkownikom. W Sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu nowego produktu.

Zmiany objęły także pocztę GMail. Użytkownicy angielskiej wersji interfejsu mogą już używać nowej funkcji, pozwalającej na dodawanie do swojego profilu zdjęcia, które potem będzie pojawiać się w kontaktach naszych znajomych.

© dobreprogramy
s