Aplikacja Google po aktualizacji: nowości w mobilnej wyszukiwarce

Aplikacja Google po aktualizacji: nowości w mobilnej wyszukiwarce

Aplikacja Google po aktualizacji: nowości w mobilnej wyszukiwarce
Oskar Ziomek
21.08.2017 14:21

Google zaktualizowało niedawno swoją aplikację instalowaną w urządzeniach mobilnych. Do programu trafiło kilka nowości i choć dla użytkowników powinny być dostępne od kilku dni, w praktyce będą do nich szerzej trafiać dopiero w tym tygodniu. Wśród nowych funkcji znalazło się między innymi automatyczne odtwarzanie filmów z wyników wyszukiwania, co wcześniej zaimplementowano również w Google Chrome.

To opcja, dzięki której będąc w zasięgu sieci Wi-Fi, filmy pojawiające się w wynikach wyszukiwania są automatycznie uruchamiane, choć pomyślano w tym przypadku o wyciszeniu dźwięku i zostanie on odtworzony dopiero gdy celowo klikniemy na filmie. W obydwu programach funkcję tę można jednak wyłączyć w ustawieniach. Do aplikacji Google trafiają natomiast poza tym również inne zmiany.

Jedną z nowości są skróty do ulubionych kategorii wyszukiwań, do których dostać się będzie można wprost z głównego ekranu aplikacji. Dzięki temu, chcąc w przyszłości wyszukać nowe informacje związane na przykład ze sportem, wystarczy użyć jednego kliknięcia ikony – ma to być wygodną alternatywą dla korzystania z głosowego asystenta, co siłą rzeczy w krajach, gdzie asystent nie jest obsługiwany, jest również jedynym sposobem szybkiego dostępu do kategorii.

Kolejna zmiana to nowa sekcja pytań i odpowiedzi. Ma być pomocna, gdy poszukiwać będziemy szczegółowych informacji o obiektach czy miejscach. Google wyświetli wówczas pytania zadawane już wcześniej przez innych użytkowników oraz odpowiedzi, jakie zostały na nie udzielone przez właścicieli danych atrakcji ale także innych użytkowników usługi. Konkretne odpowiedzi będzie można oceniać, aby ze względu na swoją przydatność pojawiały się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Aplikacja Google obsługuje teraz także kilka nowych języków (podobnie jak Tłumacz i klawiatura Gboard) oraz pozwala zapisywać strony do późniejszego dostępu w trybie offline. Tak jak wspomniano na wstępie, dostępność poszczególnych nowości u konkretnych użytkowników może być różna. Najświeższe aktualizacje trafiają do urządzeń partiami. Aplikację Google można pobrać za pośrednictwem naszej bazy dla systemu Android oraz iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)