Wycieczkę zaplanujemy wpisując jedno słowo w Google. Wyszukiwarka z paczką nowości

Nowości w wyszukiwarce Google i Google Trips. (depositphotos)
Nowości w wyszukiwarce Google i Google Trips. (depositphotos)

28.09.2018 00:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygodne planowanie podróży bezpośrednio w wyszukiwarce Google? Będzie to możliwe dzięki usprawnieniom w aplikacji Google Trips, której część możliwości dostępnych jest bezpośrednio w najpopularniejszej wyszukiwarce. Nowe narzędzia mają ułatwić i przyspieszyć znalezienie atrakcyjnych miejsc, dobrego hotelu i restauracji, a także podać prognozę pogody. Wszystko to w jednym miejscu, po wpisaniu krótkiego hasła w wyszukiwarkę.

Narzędzia pozwalają zaplanować nową podróż lub kontynuować planowanie wcześniej planowanej wycieczki. Co więcej, dane wyświetlane w wyszukiwarce będą połączone z innymi informacjami. Jeśli wcześniej zarezerwowaliśmy hotel, to informacja zostanie uwzględniona w prezentowanych wynikach wyszukiwania. Następnie wystarczy w Google wpisać nazwę miejsca, do którego planujemy pojechać. Wówczas pojawi się karta, która będzie zawierać datę wycieczki, a także podpowiedzi miejsc, które warto odwiedzić, restauracji w okolicy czy przewidywaną prognozę pogody.

Oprócz możliwości wygodnego znalezienia ciekawych miejsc, Google w październiku wprowadzi nowości w funkcji Twoje podróże. Zapamiętywany będzie plan wycieczki, aby przy kolejnym wyszukiwaniu użytkownik mógł rozpocząć w miejscu, w którym skończył. Jeśli przykładowo wcześniej szukał informacji o podróży do Mediolanu, to w Google Trips automatycznie pojawią się m.in. ceny biletów, miejsca wcześniej zapisane jako interesujące czy wyszukiwarka hoteli.

Kolejne zmiany trafią do Google Loty. Wszystkim użytkownikom ma zostać udostępniony pogląd zmieniających się cen lotów, który ma pozwolić wybrać najlepszy dzień na kupno biletów. Podczas prognozowania cen uwzględniane będą dane z 2017 roku. Funkcja ma pomóc m.in. w wyszukiwania lotów podczas zbliżających się świąt w grudniu. Następna nowość ułatwi wybranie hotelu, jeśli ważnym czynnikiem jest atrakcyjność okolicy. Nowa ocena hoteli uwzględnia bary, zabytki czy transport publiczny w pobliskiej okolicy. Pojawią się również informacje o dojeździe do lotniska.

Obraz

Wyszukiwarka Google, jak i aplikacja Google Trips, stają się coraz bardziej kompletnym miejscem do planowania podróży. Może się okazać, że wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. Mediolan, aby następnie zaplanować całą wycieczkę, w tym rezerwację biletów, hotelu, a także ułożyć plan odwiedzenia wszystkich najciekawszych miejsc.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)