Nowości w Google Docs and Spreadsheets

Strona główna Aktualności

O autorze

Od ubiegłego weekendu dostępna jest odświeżona wersja usługi Google Docs and Spreadsheets. Wnosi ona nie tylko poprawki w samym interfejsie, ale też nowe funkcje.

Dotychczasowemu menu usługi zarzucano przede wszystkim nieintuicyjność, w porównaniu z tradycyjnymi arkuszami kalkulacyjnymi. Teraz oferuje ona wygodny pasek menu, za pośrednictwem którego są dostępne takie opcje jak Plik, Edycja, Format, Wstaw, Narzędzia, czy Pomoc. Praca w trybie pełnoekranowym, skutkuje aczkolwiek usuwaniem owego paska, w tym paska narzędziowego. W przypadku natomiast niskich rozdzielczości, powoduje to tworzenie dodatkowych wierszy.

Prócz tego w usłudze kalendarza pojawiło się zintegrowane narzędzie do obsługi adresów URL, dzięki czemu stało się możliwe planowanie spotkań z osobami pracującymi nad wybranym dokumentem z poziomu jego menu. Również każdy adres umieszczany w formularzu automatycznie jest linkowany. Korporacja rozważa także umieszczenie w Chrome funkcji umożliwiających uruchamianie udostępnianych przez niego narzędzi internetowych. Pytanie jednak brzmi, jak daleko Google jest w stanie posunąć się z nowym interfejsem, aby go udoskonalić?

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie