reklama

Nowy Skype na premierę Windows 8

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Nowa wersja Skype, przygotowana specjalnie pod kafelkowy interfejs Modern, pojawi się 26 października, a więc w dniu premiery Windowsa 8 na rynku. Twórcy komunikatora dokładają wszelkich starań, aby stał się on jeszcze lepszy i pięknie integrował z nowym środowiskiem pracy. Wszystkie najważniejsze funkcje mają być zawsze pod ręką, ale przede wszystkim będziemy stale dostępni dla innych — przy znikomym wpływie na wydajność systemu.

Skype przechodzi z dotychczasowego bazowania na P2P na platformę Microsoft Messenger. Niesie to ze sobą wiele korzyści, w tym między innymi wybudzanie komunikatora „uśpionego” w tle, kiedy jest potrzebny — przykładowo, gdy ktoś do nas dzwoni. Naturalnie dostępne jest łączenie kont Microsoft i Skype, nie wspominając o funkcjach takich jak przypinanie rozmowy obok innego aktywnego okna czy ustawianie sobie kontaktów „pod ręką”.

Z ciekawostek na przyszłość to jeszcze tej jesieni dostaniemy opcję nagrania krótkiego materiału wideo i posłania go komuś. Najważniejsze nowinki z „dużej” wersji powinny pojawić się wkrótce w edycjach przenośnych produktu (aczkolwiek z uwagi na ograniczenia platform nie wszystkie), w tym tych dla iOS, jak też Androida.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama