Of Light & Shadow na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Of Light & Shadow - interesującą grę platformową 2.5D z mocnym akcentem zręcznościowym, ale również i logicznym.

Gra na każdym poziomie przedstawia dwa obszary, światła i cienia. Do poruszania się po nich stworzono specjalnie dwóch różnych bohaterów, którymi są Pan Światło i Doktor Cień.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Występują oni jednak w jednej grywalnej postaci, której poczynaniami przyjdzie nam pokierować. W zależności od sytuacji i miejsca, w którym się znajdujemy sami decydujemy o doborze odpowiedniego charakteru. Możemy go również dowolnie zmieniać w trakcie trwania rozgrywki, ale najważniejsze, by był on adekwatny do panujących warunków.

Pan Światło może funkcjonować tylko i wyłącznie w strumieniach światła padającego nań z góry. Tylko w silnie nasłonecznionym środowisku możemy w pełni wykorzystać jego główne atrybuty czyli szybkość poruszania się i odbicie. Pan Cień jest ociężały i powolny, ale za to dzięki skonstruowanej maszynerii, przy pomocy której się porusza, doskonale radzi sobie z różnego rodzaju stromiznami. Niestety nie toleruje on wszelkich iluminacji i blasków. Naszym zadaniem jest stałe przełączanie się między postaciami i podejmowanie właściwych decyzji, z których ich cech i właściwości najlepiej w danym momencie skorzystać.

Of Light & Shadow to bez wątpienia nieprzeciętna i wciągająca produkcja, która będzie wymagała od gracza niebywałej sprawności, opanowania i błyskotliwości. Dotarcie do końca wędrówki z pewnością zostanie okupione wieloma próbami, powtórkami i dużym poświeceniem.

Grę Of Light & Shadow można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Platformowe.

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy zapowiedź powrotu na pewną mroźną planetę w Lost Planet 3, przeniesienia znanej serii RPG w realia MMO, czyli The Elder Scrolls Online, a także szalonego projektu ze zwierzętami w roli głównej - Tokyo Jungle.

© dobreprogramy
s