r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Office UI Fabric: framework upodabniający strony do pakietu Office

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Podczas tegorocznej konferencji BUILD firma Microsoft zaprezentowała wiele nowości związanych z jej oprogramowaniem. Jedną z nich było ogłoszenie możliwości tworzenia aplikacji internetowych bardzo przypominających pakiet Office. Teraz zaprezentowano Office UI Fabric – specjalny framework, który ma ułatwić to zadanie.

Jest to framework responsywny, stworzony z uwzględnieniem urządzeń mobilnych, który może posłużyć do tworzenia zarówno zupełnie nowych aplikacji, jak i rozwijania już istniejących. Wystarczy zastosować odpowiednie style CSS, aby nasza witryna przypominała pakiet Office – te biorą bowiem na siebie typografię, kolory, ikony, informację, a także całą siatkę pozwalającą na dopasowanie stylu do danego urządzenia.

W ramach frameworka dostępne są także przyciski, nawigacje, a także niektóre typy treści (np. wizytówki, widoki tabel i list). Wykorzystać go można w ramach Office Add-ins. Podobnie do innych frameworków takich jak Bootstrap, stosowane są tutaj unikalne przestrzenie nazw, co wyklucza ewentualne konflikty i nie zaburza działania już istniejących rozwiązań. Jeżeli jesteście zainteresowani wykorzystaniem Office UI Fabric, wszystkie jego pliki i kod źródłowy znajdziecie w serwisie GitHub.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.