Office otwiera się na kolejne usługi, integruje się z chmurą iCloud i Box

Strona główna Aktualności

O autorze

Informacja o podjęciu współpracy przez Microsoft i Dropboksa dla wielu była zaskoczeniem. Dwóch konkurentów na rynku chmur zaczęło integrować swoje usługi. Microsoft idzie jednak dalej. Przygotował specjalny program partnerski, dzięki któremu także inne aplikacje mogą współpracować z jego pakietem biurowym.

Integrację z nowymi chmurami jako pierwsi otrzymali posiadacze urządzeń z systemem iOS. Wczorajsza aktualizacja programów Word, Excel i PowerPoint dla iOS przyniosła wsparcie dla systemowej chmury iCloud. Jest ona dostępna jako domyślna po wybraniu opcji więcej. Z poziomu aplikacji Office możemy otwierać zgromadzone w niej dokumenty, edytować, a następnie zapisywać bez zmiany lokalizacji.

Nie jest to jednak integracja tak dokładna jak w przypadku Dropboksa. Jednym z ograniczeń jest między innymi brak możliwości zapisu nowych plików w chmurach z kategorii więcej. iCloud to nie jedyna usługa, która zaczęła współpracować z aplikacjami Office dla iOS. Kolejną jest Box. Wszystko dzięki programowi współpracy, w ramach którego autorzy innych chmur mogą dodać wsparcie swoich usług do aplikacji Office dla iOS oraz Office Online. Na stronie Office 365 - Cloud Storage Partner Program można znaleźć odpowiednie poradniki jak to zrobić.

Choć na chwilę obecną wspierany jest tylko iOS oraz Office Online, Microsot w przyszłości planuje dołączyć także uniwersalne aplikacje Office dla Windows 10 oraz aplikacje Androidowe. W oficjalnym komunikacie nie wspomina nic o tradycyjnej, desktopowej wersji Office 2016. Wciąż czekamy także na zapowiedzianą integrację Dropboxa z Office Online. Trzeba przyznać, że Microsoft obrał ciekawą drogę dla swojego pakietu biurowego. Pomimo posiadania własnej chmury nie tylko współpracuje z Dropboksem, ale również tworzy możliwość współpracy dla innych.

© dobreprogramy
s