Open Transport Tycoon Deluxe 1.9.3

Strona główna Windows Gry Strategiczne
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OpenTTD to darmowa reinkarnacja kultowego klasyka Transport Tycoon Deluxe - strategii ekonomicznej, w której przez okres wielu lat musieliśmy dbać o ciągły rozwój i rentowność założonej przez siebie firmy przewozowej. OpenTTD zachowuje wszystkie możliwości pierwowzoru oferując dodatkowo wiele usprawnień takich jak chociażby tryb gry wieloosobowej czy obsługę kilkunastu języków oraz walut. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż od wersji 1.0.0 do zabawy nie są nam już potrzebne żadne pliki pochodzące z oryginału, jak miało to jeszcze miejsce chociażby w wersji 0.7.5.


Uwaga!

Na stronie producenta dostępna jest również wersja gry dla innych edycji systemu Windows, jak również Linux oraz MacOS.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Ciekawy pomysł, wysoka grywalność, dla maniaków (takich jak ja) wielki pożeracz czasu
Grafika nie zachwyca (jak na dzisiejsze standardy), po pewnym czasie gra staje monotonna
ocena użytkownika
11.12.2014 20:55 • Recenzja do wersji 1.4.2

Pierwsza wersja gry powstała w 1994 roku i stworzona na platformę DOS'ową. Ot tej pory na rynku pojawiają się kolejne klony tej gry. Najnowszym jest własnie Open Transport Tycoon Deluxe

W ogólnym opisie jest to gra ekonomiczna polegająca na prowadzeniu firmy transportowej. Grę rozpoczynamy od wyboru na jakim krajobrazie chcemy grać.Po wygenerowaniu planszy oczom naszym ukazuje się rozległa plansza, na której nieumiejscowione są małe miejscowości, zakłady produkcyjne, kopalnie oraz ośrodki przemysłowe. Naszym zadaniem jest transportowanie wszystkich dóbr pomiędzy z góry ustalonym miejscami.

Fenomen tej gry trwa do dziś, czego przykładem jest właśnie Open Transport Tycoon Deluxe. Zresztą oryginalną wersję opisałem kiedyś na moim blogu, zapraszam również i tam.