r   e   k   l   a   m   a
reklama

OpenGeeeU 8.04.1 Live CD dla EeePC

Strona główna Aktualności

O autorze

Światło dzienne ujrzała specjalna wersja systemu OpenGEU dedykowana dla urządzeń EeePC.

OpenGeeeU to dystrybucja dedykowana dla urządzeń Asus EeePC. W przeciwieństwie do innych popularnych systemów uniksowych jest z nim w pełni kompatybilna. Po uruchomieniu komputera z bootowalnego nośnika użytkownik nie spotka się z takimi problemami jak brak wsparcia ze strony środowiska operacyjnego dla bezprzewodowej karty sieciowej, niedziałające klawisze skrótów, czy też brak dźwięku.

Chcąc samemu uporać się z wspomnianymi problemami użytkownik zmuszony był do tej pory na ręczną konfigurację, tj. pobranie sterowników i ich instalację, co w przypadku braku dostępu do Sieci okazywało się bardzo uciążliwe. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie dystrybucja OpenGeeeU, które nie jest niczym innym niż OpenGEU z dodatkowymi sterownikami i oprogramowaniem, które niweluje wspomniane m.in. wcześniej braki. Oprócz tego naniesiono także kilka drobnych korekt w UI, jak np. nieco mniejsze czcionki z racji niskiej rozdzielczości w EeePC.

Plik torrent umożliwiający pobranie obrazu płyty z OpenGeeeU 8.04.1 Live CD znaleźć można na oficjalnej stronie projektu.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic