reklama

Opera Mini wkrótce trafi na smartfony iPhone

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jon von Tetzchner, współzałożyciel Opera Software, w niedawno przeprowadzonym przez nas wywiadzie wideo dość enigmatycznie wypowiadał się o Operze na platformie iPhone. Nie musieliśmy jednak długo czekać - Opera zapowiedziała, że podczas rozpoczynających się 15 lutego targów Mobile World Congress zaprezentuje przeglądarkę internetową Opera Mini w wersji dla iPhone’a.

Za sprawą debiutu Opery Mini na iPhone posiadacze telefonów Apple będą mogli skorzystać z funkcji kompresji stron internetowych przed ich pobraniem, menedżera haseł, kart, strony szybkiego wybierania i innych funkcji charakterystycznych dla tej przeglądarki. Dziennikarze i nasi partnerzy, którzy odwiedzą targi MWC, będą mieli unikalną możliwość zapoznania się z Operą Mini dla iPhone. Warto zobaczyć, jak udostępniamy bogactwo funkcji Opery użytkownikom iPhone'ów - powiedział Jon von Tetzchner.

Norwegowie podczas Mobile World Congress zademonstrują także przeglądarkę Opera Mobile beta 3 dla systemów Symbian S60 oraz Windows Mobile, wersję beta Opery Mobile 10 dla systemu Android i Operę Mini 5 beta działającą na wielu telefonach i platformach. Firma nie zdradziła, kiedy zaprezentowane przeglądarki staną się dostępne dla użytkowników. Nietrudno jednak zauważyć, że gdy to nastąpi, Opera będzie w stanie zaoferować swoje oprogramowanie na niemal wszystkie mobilne platformy, co zdecydowanie wyróżni ją na tle konkurencji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić