r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera Software wydaje pierwszą betę Opery 10.60

Strona główna Aktualności

Zespół Opera Software udostępnił dzisiaj pierwszą wersję beta przeglądarki Opera 10.60. Według zapewnień producenta, aplikacja jest znacznie szybsza od wcześniejszego wydania.

W najnowszej wersji rozwojowej Opery programiści skupili się na kilku ważnych tematach. Przede wszystkim poprawiono szybkość wczytywania stron WWW. Zdaniem producenta testy wykazały, że Opera 10.60 jest tu o 50% szybsza, niż jej poprzedniczka. Udostępniono również geolokację. To rozwiązanie ma pomóc użytkownikowi w wyszukiwaniu informacji z jego okolicy. Przeglądarka przesyła informacje o położeniu geograficznym komputera, co wykorzystywane jest podczas korzystania z wyszukiwarek. W Operze 10.60 wprowadzono także format wideo WebM, który rozwijany jest przez firmę Google. Pozwoli on na oglądanie filmów w Internecie w lepszej jakości. Kolejne zmiany to Appcache i Web Workers HTML5. Pierwsze narzędzie służy do lokalnego uruchamiania aplikacji webowych. Z kolei Web Workers HTML5 przeznaczony jest dla deweloperów i umożliwia zaawansowane obliczenia, które nie spowalniają przeglądania stron. Ponadto programiści z Opera Software udostępnili ikony z miniaturkami zawartosci kart i kosmetyczne zmiany w interfejsie (nowe elementy graficzne).

Operę 10.60 można pobrać z naszego vortalu. Przeglądarka dostępna jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Jeszcze dzisiaj opublikujemy również w vortalu materiał wideo poświęcony nowej wersji beta Opery 10.60 - wprost z siedziby firmy Opera we Wrocławiu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.