Opera Turbo w testach

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas odbywającej się w ubiegłym miesiącu konferencji Mobile World Congress w Barcelonie, Opera zaprezentowała szybszy sposób przeglądania Internetu za pomocą Opery Turbo. Dzisiaj udostępniono pierwszą testową kompilację Opery z Opera Turbo.

Opera Turbo wykorzystuje kompresję danych, znaną z Opery Mini. Dzięki kompresji przesyłanych danych do komputera nawet o 80% możliwe jest zredukowanie ruchu w sieci, zaoszczędzenie na transmisji danych, ale przede wszystkim przyśpieszenie ładowania stron. Korzysta z technologii o nazwie Opera Web Optimalization Proxy, jednak w przeciwieństwie do Opera Binary Markup Langugage znanej z Opery Mini, nie narusza w jakikolwiek sposób układu stron za wyjątkiem rozdzielczości. Co ważne, radzi sobie także z technologiami dynamicznymi, takimi jak Ajax i Flash, które są pomijane przy kompresji.

Jak zapewniają twórcy, również zwolennicy prywatności nie mają powodów do obaw. Informacje przesyłane w sposób bezpieczny nie przechodzą przez serwery Opery, w przeciwieństwie do pozostałych danych. Co prawda, Opera zbiera dane potrzebne do statystyk dotyczących wykorzystania Opery Turbo, ale są one pozbawione jakichkolwiek cech pozwalających na wiązanie ich z użytkownikami.

Szczegółowe informacje na temat Opery Turbo można znaleźć na stronach twórców, na której są dostępne kompilacje dla Windows, Linuksa i Mac OS X.

© dobreprogramy
s