r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opolska policja zatrzymała podejrzanego o strumieniowanie gali KSW 37

Strona główna AktualnościINTERNET

4 grudnia odbyła się gala KSW 37, która przyciągnęła przed telewizory miliony Polaków. Przede wszystkim w związku z walką wieczoru, w której Mariusz Pudzianowski zmierzył się z Pawłem Mikołajuwem, znanym szerzej jako Popek. Problem w tym, że starcie przyciągnęło widzów nie tylko przed telewizory i nie tylko w ramach transmisji zgodnej z ochroną praw autorskich.

Na każdej wykupionej usłudze pay-per-view Cyfrowy Polsat zarobił od 40 do 50 złotych. Jak pisaliśmy po gali, pirackie transmisje walki były jednak tak liczne, że naraziły Polsat na milionowe straty. I nie chodzi tutaj tylko o serwisy na co dzień strumieniujące pirackie treści, ale także o spontaniczne transmisje w serwisach społecznościowych, przede wszystkim na Facebooku.

Dziś rzecznik Cyfrowy Polsatu poinformowała, że zatrzymania mężczyzny podejrzanego o bezprawne udostępnienie transmisji ostatniej gali KSW 37 dokonała już opolska policja. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że podejrzany bezprawnie rozpowszechniał transmisję za pomocą jednego z portali społecznościowych dzięki strumieniowaniu.

r   e   k   l   a   m   a

Jego stream miało oglądać 33 tys. osób, co Cyfrowy Polsat przeliczył na 1,3 mln złotych strat. Zatrzymany wykorzystywał tę samą (dość prymitywną) metodą rozpowszechniania treści, co rekordzista, KillerMisiekPL: za pomocą smartfonu transmitowano widok z telewizora na Facebooku.

Nic nie wskazuje jednak na to, aby opolska policja ujęła właśnie administratora strony KillerMisiekPL: w szczytowym momencie jego transmisja miała 230 tys. widzów, co nijak ma się do 33 tys. widzów streamu zatrzymanego. Temu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.