Cyfrowy Polsat chce zablokować Polakom dostęp do streamingów zagranicznej TV

Cyfrowy Polsat chce zablokować Polakom dostęp do streamingów zagranicznej TV

Cyfrowy Polsat chce zablokować Polakom dostęp do streamingów zagranicznej TV
16.06.2016 13:17

Podczas gdy UOKiK rozpatrujejuż pierwsze skargi internautów na jakość płatnego streaminguoferowanego przez należącą do Cyfrowego Polsatu platformę ipla,sam Cyfrowy Polsat zastanawia się, jak zlikwidować konkurencję dlaipli, oferującą streamingi w często wyższej jakości.

W Sieci pojawiły się informacje, że przy wsparciuStowarzyszenia Sygnał, Cyfrowy Polsat chce zablokować dostęp dozagranicznych kanałów telewizyjnych, które transmitują mecze Euro2016. Początkowo spekulowano, że może tu chodzić o próbęzablokowania w kablówkach takich telewizji jak ZDF, dostępny u nasna platformie nc+, jak również dla każdego użytkownika telewizjisatelitarnej.

Jarosław Mojsiejuk, członek zarządu Stowarzyszenia Sygnał zramienia Cyfrowego Polsatu, potwierdził, że Cyfrowy Polsat chcezablokowania dostępu do zagranicznych transmisji. Firmie chodzijednak tylko o serwisy internetowe, które retransmitują sygnałtelewizyjny. Według Cyfrowego Polsatu narusza to jego prawalicencyjne – i już sprawa została zgłoszona do UEFA, jako ciałaodpowiedzialnego za przyznawanie licencji i reagowanie na ichnaruszenia.

Jak sobie Jarosław Mojsiejuk wyobraża blokowanie streamingów,tego jednak nie wiadomo. W praktyce musiałoby to być realizowane napoziomie dostawców usług internetowych (ISP), którzy wciągnęlibyje na czarne listy swoich firewalli. Obejście tego jest jednakproste, wystarczy skorzystać z któregoś z płatnych VPN-ów. CzyCyfrowy Polsat zażąda wówczas zablokowania wirtualnych sieciprywatnych? Na razie wygląda to tak, jakby ta polska telewizja nierozumiała, że sposobem na pokonanie transmitującej zagranicznetelewizje konkurencji nie jest jej blokowanie, lecz zaoferowaniesamemu usług w wyższej jakości.

W Sieci bowiem z łatwością znajdziemy nawet darmowe streamingiz niemieckimi kanałami telewizyjnymi (oprócz wspomnianego ZDF,także SAT1 i Das Erste), jest też nawet dostępny wysokiej jakościstreaming czeskiej telewizji ČT sport HD. Oglądać je można nietylko przez przeglądarkę, ale też odtwarzacz VLC czy Kodi – inajwyraźniej radzą sobie świetnie z zainteresowaniem internautów,nawet w trakcie transmisji meczów Euro 2016.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)