Ostatni build Windows Vista już w piątek

Strona główna Aktualności

O autorze

Paul Thurrott donosi, że Microsoft testuje wewnętrznie nowy build Windows Vista oznaczony numerem 5743 i zamierza wydać go testerom w najbliższy piątek. Tym samym będzie to ostatnia przedpremierowa wersja systemu, jaka ujrzy światło dzienne. Build 5743 może być postrzegany jako Release Candidate 2, choć Paul wskazuje, że nie będzie on udostępniony na zasadach znanych z wersji RC1. Docelowo mają go otrzymać testerzy techniczni, subskrybenci MSDN i TechNet Plus oraz "losowo wybrani" członkowie programu Customer Preview Program. Jeśli pod pojęciem losowo wybranych rozumie się to samo, co przy okazji wydania buildu 5728 (pisaliśmy o tym w połowie września) to należy się spodziewać, że Microsoft udostępni linki dla wszystkich i będzie czekał na osiągnięcie określonej liczby pobrań.

Po wersji 5743 Microsoft rozpocznie procedurę zamykania programu beta i publikacji finalnej wersji - release to manufacturing (RTM). Korporacyjne zasady stawiają tutaj jasny warunek - w bazach Microsoft musi być 500 lub mniej niezamkniętych raportów o błędach zgłoszonych przez testerów. Na dzień dzisiejszy liczba ta wynosi 1400, jednak warto podkreślić, że jeszcze nieco ponad tydzień temu otwartych błędów było około 2500.

W buildzie 5743 mają obowiązywać te same klucze produktu. Później oczywiście zostaną one zmienione tak, aby te z wersj beta nie aktywowały wersji finalnych. Aktualna data dla RTM to pomiędzy 25 października a 8 listopada - każdy dzień zwłoki będzie dla Microsoft bardzo kosztowny i to nie tylko finansowo. Przedłużająca się faza beta będzie także problemem dla wersji zlokalizowanych, które w dużej części mają być gotowe na główną premierę w styczeniu 2007.

© dobreprogramy
s