reklama

Oszust internetowy zatrzymany

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali oszusta internetowego. Śledczy szacują, że 22-letni student prawa oszukał na aukcjach internetowych około 300 osób, które straciły w ten sposób 80 tys. zł.

Na trop oszusta policjanci wpadli dzięki współpracy z portalem aukcyjnym. Kilka tygodni temu uzyskali od portalu informację, że mężczyzna posługujący się nickiem "szybki_bi" zawiera szereg nieuczciwych transakcji kupna - sprzedaży. Policjanci ustalili, że pod tym pseudonimem ukrywa się 22-letni mieszkaniec Pabianic.

Mężczyzna rozpoczął swoją działalność na aukcjach internetowych w 2004 r. Początkowo oferował do sprzedaży drobne i tanie przedmioty różnego asortymentu. Po zawarciu umowy kupna - sprzedaży i przelaniu pieniędzy na konto przez kupującego, 22-latek terminowo wysyłał wylicytowany przedmiot. Następnie korzystając z 10 kont na portalu aukcyjnym, wystawiał do sprzedaży coraz droższe przedmioty - między innymi sprzęt RTV i AGD, akcesoria komputerowe i ekskluzywną bieliznę. Kontrahenci zawierali transakcje, przelewali pieniądze za wylicytowany towar i nigdy go nie otrzymali.

Śledczy ustalili, że mieszkaniec Pabianic oszukał w ten sposób około 300 osób z terenu całej Polski, a straty oszukanych osób to ok. 80 tys. zł. Przedsiębiorczy młodzieniec usłyszał wczoraj zarzuty oszustwa. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama