r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OverSight 1.1.2

Strona główna Mac Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OverSight to drobne narzędzie do monitorowania, kiedy włączana jest kamerka Maca. Można je wykorzystać między innymi do ochrony przed wirusami i w celach diagnostycznych.

W ustawieniach aplikacji można wybrać, czy będą zapisywane logi programu oraz dodać wybrane programy do białej listy, by nie wywoływały alarmu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Frutifly – zapomniane malware było aktywne na Makach przez prawie 10 lat

15
25.07.2017  •  Anna Rymsza

macOS rzadko ulega złośliwym programom, ale kiedy już się to dzieje, zazwyczaj jest efektowne. Malware szpiegujący użytkowników pozostawał niewykryty przez przynajmniej 5 lat, a być może był aktywny nawet dekadę. Specjaliści wiedzą o prawie 400 infekcjach, ale prawdopodobnie jest ich kilka tysięcy. To zagrożenie odkrył Patrick Wardle z firmy Synack. Jest to wariant Fruitfly, wykrytego w styczniu, który był aktywny przez przynajmniej 2 lata. Tamten malware gromadził informacje o Macu, wciśniętych klawiszach, urządzeniach w tej samej sieci lokalnej, zapisywał zrzuty ekranu i obrazy z iSight…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.