PC Wizard 2014.2.14

Strona główna Windows Narzędzia Identyfikacja sprzętu i oprogramowania
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

PC Wizard to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi, służących do identyfikacji oraz analizy sprzętu i oprogramowania zainstalowanego w komputerze. Stworzone zostało w 1996 roku przez autora popularnego CPU-Z i od tego czasu jest nieustannie rozwijane, dzięki czemu charakteryzuje się obsługą zarówno starszych, jak również najnowszych podzespołów komputerowych.

Program dostarcza szczegółowych informacji o takich komponentach jak płyty główne, procesory, pamięci RAM, karty graficzne i dźwiękowe, dyski twarde, napędy CD/DVD, drukarki, interfejsy sieciowe, pendrive'y i karty Flash, a nawet BIOS-ie oraz systemie i jego konfiguracji - usługach, bibliotekach, aktualizacjach, oprogramowaniu Microsoft, DirectX-ie, wydajności sprzętu i wielu innych. Z poziomu PC Wizarda podglądniemy wszelakie pliki systemowe, m.in. Config.nt, Autoexec.nt, Detlog.txt, Bootlog.txt, System.ini, Win.ini, Config.dos, Autoexec.dos itp., oraz uzyskamy dostęp do haseł używanych w takich aplikacjach jak Outlook, Internet Explorer, MSN Messenger i podczas połączeń Dialup. Narzędzie pozwala również na odczyt aktualnych danych z czujników (o ile dysponuje nimi posiadany sprzęt), tj. temperatura, napięcia czy też prędkość obrotowa wentylatorów.

Poza samą identyfikacją sprzętu PC Wizard oferuje także zestaw benchmarków, pozwalających na testowanie ogólnej wydajności całego komputera, a także procesora, pamięci RAM, układu graficznego, dysku i napędów. Ponadto z ich pomocą przetestujemy wydajność sprzętu np. podczas kompresowania plików MP3. Po zakończeniu pracy benchmarków wyświetlane są wykresy, prezentujące poszczególne parametry pracy oraz osiągnięta liczba punktów. Zgromadzone informacje można wydrukować, zapisać do plików TXT, RTF, HTML, PDF lub CSV oraz wysłać za pośrednictwem maila.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!