reklama

PC-BSD 7.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano wersję 7.1 systemu PC-BSD, przyjaznej dystrybucji FreeBSD. Wersja ta nosi nazwę kodową Galileo.

Znajdziemy w niej KDE 4.2.2 i X.org 7.4. Dzięki nowej wersji KDE pojawiły się nowe efekty dla okien, nowe wygaszacze oraz lepsza akceleracja 3D. Ponadto do ważnych zmian należy zaliczyć m.in. nowy aplet KDE do łatwego zarządzania drukarkami, bez używania webowego interfejsu CUPS. Zintegrowano narzędzie do dodawania/usuwania programów z menedżerem aktualizacji. Ulepszono aplet informujący o dostępnych aktualizacjach. Dodano możliwość tworzenia i używania portów i pakietów z FreeBSD za pomocą komendy runports. Zaktualizowano odtwarzacz Flash do wersji 9. Wprowadzono ulepszenia instalatora, m.in. w zakresie aktualizacji systemu bez utraty danych. Usunięto błędy w narzędziach sieciowych oraz narzędziu Linux Emulation.

Pojawił się także Warden, graficzny frontend dla FreeBSD Jails. Dzięki niemu można łatwo tworzyć i zarządzać odizolowanymi środowiskami (jail) dla różnych zastosowań, jak np. serwery poczty, WWW czy bazodanowe. Warden obsługuje konfiguracje zwane Inmates, pozwalające szybko importować prekonfigurowane jaile.

Szczegółowe informacje na temat nowej wersji PC-BSD znaleźć można na stronach twórców, na których dostępna jest też pełna lista pakietów i adresy serwerów zwierciadlanych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama