PNotes PNotes 9.3.0

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PNotes to aplikacja umożliwiająca przygotowanie rozmaitych notatek na pulpit systemu operacyjnego w formie karteczek samoprzylepnych.

PNotes funkcjonuje jako narzędzie widoczne w zasobniku systemowym, gdzie należy kliknąć na ikonę programu prawym przyciskiem myszy, by rozwinąć listę dostępnych opcji, z której trzeba wybrać "New Note", by rozpocząć tworzenie notatki. W tym samym miejscu znajdziemy także wszystkie inne funkcje programu. Jedną z kluczowych może okazać się możliwość przygotowania kopii zapasowej, co warto uczynić w razie ewentualnej awarii dysku twardego.

Tak samo, jak w przypadku wielu innych programów tego rodzaju, PNotes oferuje liczne opcje w zakresie dostosowywania wyglądu poszczególnych karteczek. Dzięki temu użytkownik może zdefiniować ich rozmiar, kolor tła oraz rodzaj czcionki. Nie zabrakło także opcji pogrubienia, kursywy czy podkreślenia. Co ciekawe, wpisy można opatrzyć tagami, co pozwala na łatwiejsze wyszukiwanie danych).

Chcąc ułatwić sobie pracę z PNotes można zdefiniować skróty klawiaturowe (np. CTRL + N do stworzenia nowej notatki), co ogranicza konieczność wchodzenia do zasobnika systemowego i klikania myszą. Na uwagę zasługuje także opcja zabezpieczenia programu hasłem w przypadku, gdy notatki zawierające informacje, z którymi nie powinni zapoznać się osoby trzecie (np. przypomnienie o konieczności oddania poufnych dokumentów w firmie).

Uwaga!

  • Spolszczenie do programu dostępne jest w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!