Panda Internet Security Panda Internet Security 2016

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Panda Internet Security to pakiet zabezpieczeń, który umożliwia bezpieczne korzystanie z internetu.

Program chroni komputer przed wirusami, rootkitami, hakerami, oszustwami online, kradzieżami tożsamości i innymi zagrożeniami internetowymi. Mechanizm zabezpieczający przed spamem chroni skrzynkę pocztową przed niepożądaną korespondencją, a kontrola rodzicielska zapewnia dzieciom bezpieczne korzystanie z internetu. Zastosowanie Kolektywnej Inteligencji sprawia, że produkt działa dużo szybciej w porównaniu z poprzednimi wersjami.

Dodatkowo oferowany jest tryb gier/multimediów, menedżer sieci domowej, funkcja zdalnego dostępu do komputera oraz mechanizm tzw. piaskownicy (Sandboxing).

Uwaga

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez okres 30 dni.
  • Pobieranie programu odbywa się przy użyciu asystenta pobierania (tzw. downloadera) stworzonego przez producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Detekcja zagrożeń, ochrona sieci, szybkość skanowania, niewygórowany apetyt na zasoby systemu
Zbyt dużo fałszywych alarmów, umieszczanie "czystych" programów w kwarantannie, nieuzasadniona blokada dostępu do pamięci masowej przez USB
ocena użytkownika

Na pierwszy rzut oka fajne narzędzie do kompleksowej ochrony systemu. Duża ilość opcji, mały apetyt na zasoby, szybko przeprowadza pierwsze skanowanie i do tego informuje mnie o każdym nowym urządzeniu w sieci. Niestety na tym koniec. Już po kilku godzinach chcąc usiąść do projektu spotkała mnie niemiła niespodzianka - nie mogłem odpalić PyCharm'a, gdyż został on uznany za wirusa i umieszczony w kwarantannie. Dodałem więc go do listy wykluczeń, ale problem po chwili znów się powtórzył. Nie poddałem się jednak i dalej testowałem misiaczka. Po kilku dniach wystąpił kolejny problem - nie mogłem uzyskać dostępu do żadnej pamięci masowej podłączonej przez USB zarówno przy włączonej jak i wyłączonej ochronie USB. Dopiero zamknięcie wszystkich procesów Pandy rozwiązało ten problem. Niestety ten czynnik spowodował, że narzędzie przestało być dla mnie użyteczne i zrezygnowałem z niego natychmiastowo. Podsumowując, Panda Internet Security to skuteczny pakiet zabezpieczający, lecz ma on kilka bardzo uciążliwych wad, które uniemożliwiają normalną pracę z komputerem. Mam nadzieję, że wkrótce wszystkie te problemy zostaną zażegnane, lecz jak na ten moment nie polecam.

30.07.2016 13:46 | Recenzja do wersji 2016
ładny interfejs, duże wykrycie z definicji
Słaba ochrona przed najnowszymi zagrożeniami, problem z wykryciem phishing, nieskuteczny w stosunku do Adware
ocena użytkownika

Panda od zawsze zmaga się ze skrajnymi opiniami. Ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Zawsze staram się stanąć pośrodku. Jednak czasem jest to trudne... Program oferuje wyjątkowo niestabilny poziom ochrony. Z jednej strony została wyposażona w dostęp do tzw. kolektywnej inteligencji, chmury producenta diagnozującej najnowsze zagrożenia, z drugiej... to jednak za mało. Pobieranie malwaru to pewna gra. Użytkownik wybierze niewłaściwy link, nie zastanowi się przed otwarciem witryny, bo "przecież jest antywirus", a następnie pojawi się szereg problemów z działaniem systemu, związanym z infekcją. Niestety, Panda w praktyce sprawdza się średnio. Jest wyjątkowo tolerancyjna wobec Adware, słabiutko z wykrywaniem podrabianych stron, a definicji zagrożeń owszem ma wiele- tu nie mogę się przyczepić, bo prędzej czy później rozpowszechniany w sieci trojan jest przez Misia wyłapywany. Szkoda tylko, że zanim to nastąpi algorytmy heurystyczne nie są na tyle mocne, by wyłapać szkodnika w "przedbiegach" akcji. To nie tylko moja opinia.
Paradoksalnym jest, że darmowa Panda Cloud Free została wyposażona w fajny moduł blokujący aplikacjom dostęp do wybranych przez użytkownika folderów. Można w tenże sposób dobrze zabezpieczyć się przed większością zagrożeń. W płatnych wydaniach nawet tego nie ma.
Jednak chcę też pochwalić Misia za niskie wykorzystanie zasobów systemowych. Wierzę, że będzie lepiej i że producent zacznie częściej aktualizować moduły tego oprogramowania.

Jak dla mnie słabo.

01.11.2013 22:24 | Recenzja do wersji 2014