PhotoLine 21.01

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Photoline to zaawansowany program do edycji grafiki rastrowej przeznaczony dla systemów Windows i OS X.

Wspiera m.in modele barw RGB, CMYK oraz LAB przy 16 bitach na kanał. Potrafi również importować pliki Photoshop (PSD) z zachowaniem efektów, oraz obsługiwać wtyczki *.8bf. Photoline różni się od innych programów graficznych wsparciem dla edycji tekstu na poziomie DTP oraz wielostronicowych dokumentów. Cechą właściwą aplikacji jest również bezstratna edycja obrazów (odpowiednik Smart Objects w Photoshopie) oraz obsługa formatu RAW dla niemal każdego aparatu cyfrowego. Photoline posiada również wbudowaną przeglądarkę obrazów, która pozwala w prosty sposób segregować oraz zarządzać kolekcją zdjęć.

Dzięki niskiemu zapotrzebowaniu na pamięć oraz szybkiej aktywacji, można ją wykorzystywać również jako domyślną przeglądarkę dla obrazów w systemie. PhotoLine to także zapis i odczyt dokumentów PDF, tworzenie dynamicznych efektów specjalnych i znacznie więcej.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Sound   4 #20 06.11.2015 12:53

taki mały tip który może pomóc początkującym. Czasem gdy brakuje nam jakiś ustawień wystarczy w danym oknie kliknąć ppm i otwiera się nam wybór o ile taki jest. Np przy ustawieniach rozmiaru dokumentu, aby operować mm zamiast w px klikając na okienku gdzie wpisujemy wartości możemy zmienić ustawienia. Inny przykład: Jeśli ładujemy jakieś pędzle metodą drag&drop znikają pędzle domyślne, na szczęście tylko w teorii, wystarczy na oknie wyboru końcówki pędzla klknąć ppm i mamy wybór zestawów pędzli.

Polecam również funkcję external programs: możemy tam dodawać programy które uaktualnią nam na bieżąco daną warstwę, którą w danym programie chcemy modyfikować. Możemy wybrać format pliku do którego modyfikacja zostanie zapisana. Czyli inne programy mogą działać jak wtyczki np. Krita.

Autor edytował komentarz.
ste-fan   13 #19 04.11.2015 23:06

pobawiłem się dzisiaj tym programem i powiem że pozytywnie mnie zaskoczył przy cenie ~250zł jest to pozycja godna uwagi !!

Sound   4 #18 17.10.2015 12:44

Nie miałem do czynienia z wcześniejszymi wersjami programu (stąd zdziwienie na temat nieprzychylnych komentarzy) ale obecna 19 wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenia, pracuje na co dzień na Photoshopie CS 5, natomiast brakowało mi alternatywy do pracy w domu, subskrypcja jest ostatnią rzeczą na którą mógłbym się zdecydować, a legalne używki chodzą po 2500 zł.
Zanim zadufani w Mac-u programiści affinity zdecydują się na wersje PC nie ma w zasadzie innej alternatywy dla photoshop-a, a przynajmniej tak myślałem do czasu pobrania trialu PhotoLine. Obsługa Cmyk-a, praca na wektorach, pędzle filtrów, świetne rozwiązania z maskami, płynna funkcja liquid i pokrewnych gdzie w phtoshopie przy 16 gb ramu i dobrym procku i7 potrafiło dać w kość i dość konkretnie zbuforować płynność pędzla. Obsługa wtyczek 8bf, pędzli photoshopa, konfigurowalne menu i wiele filtrów i co bardzo dla mnie ważne - animowany clone brush. Photoline do dobra alternatywna za niską cenę, koszt 5 mc subskrypcji photoshopa w planie dla fotografów. Do menu trzeba przywyknąć i się przestawić, coś za coś, analogicznie lata temu nie byłem w stanie przesiąść się z gimpa do photoshopa. PhotoLine w połączeniu z corelem daje alternatywny tandem dla haraczu od adobe i do czasu wyjścia affinity suite na pc z czym wiąże wielkie nadzieje. Jeśli autorzy photoline pokusiliby się o program do grafiki wektorowej jako uzupełnienie, powstałby nowy duży gracz na rynku programów graficznych.

Autor edytował komentarz.
  #17 14.08.2012 16:51

evec: co takiego potrafi Paint a PhotoLine nie?
Może jakiś konkrecik zamiast trolowania?

  #16 10.05.2012 12:47

Jeszcze wiele wody upłynie zanim to "coś" dorówna paintowi.

Fafrocel   10 #15 15.02.2012 21:13

No właśnie sporo się naczytałem dobrych rzeczy na temat tego softu ale jak testuję to jakoś nie widzę tej lekkości :(
Powiem nawet że na moim nie najmłodszym PC'cie jest sporo wolniejszy od PS'a. Szkoda :(

  #14 15.02.2012 17:23

Mała poprawka do obsługi RAWów. Dawno tego nie sprawdzałem, wczoraj się pokusiłem i okazuje się że jest już całkiem OK (dot. v17.02). Trzeba tylko użyć opcji: Imort RAW a nie po prostu otwierać z : menu\file.
Może nie jest to "mistrzostwo świata w obróbce RAWów ale działa. Jest to dobra opcja dla tych którzy lubią sobie trochę "pogrzebać" przy RAWie np. zmienić algorytm interpolacji itp. Ja do RAWów mam DxO i raczej go nie zdradzę :). Na pewno warto sprawdzić.
Pozdrawiam.

  #13 13.02.2012 17:11

Panowie którzy twierdzą że MS Paint jest lepszy to rozumiem że na co dzień sprzedają Corela, PSa i inną konkurencję :) Podajcie konkretne przykłady czego to nie udało się wam zrobić. PL na pewno nie jest alternatywą na zasadzie: zapisujemy skomplikowany projekt w PSie i otwieramy go w PL bez problemu - to jest inny program. Bycie alternatywą to nie to samo co: bycie klonem. Co do topornych narzędzi to bardzo ciekawe. Porównajcie sobie np. krzywe, albo Mikser Kanałów. Tu akurat PL jest bardziej rozbudowany. Nie mówiąc już o czasie generowania podglądy który w PS jest makabryczny. Podsumowując: myślę że PL spełni większość potrzeb początkujących a nawet zaawansowanych użytkowników. Ma ciągle braki (obsługa RAWów która niby jest ale te kolory... ) ale też jest ciągle rozwijany i braki uzupełniane są całkiem szybko. Podkreślić też należy niezwykłą lekkość PLa. Pozdrawiam,

  #12 13.02.2012 17:11

Panowie którzy twierdzą że MS Paint jest lepszy to rozumiem że na co dzień sprzedają Corela, PSa i inną konkurencję :) Podajcie konkretne przykłady czego to nie udało się wam zrobić. PL na pewno nie jest alternatywą na zasadzie: zapisujemy skomplikowany projekt w PSie i otwieramy go w PL bez problemu - to jest inny program. Bycie alternatywą to nie to samo co: bycie klonem. Co do topornych narzędzi to bardzo ciekawe. Porównajcie sobie np. krzywe, albo Mikser Kanałów. Tu akurat PL jest bardziej rozbudowany. Nie mówiąc już o czasie generowania podglądy który w PS jest makabryczny. Podsumowując: myślę że PL spełni większość potrzeb początkujących a nawet zaawansowanych użytkowników. Ma ciągle braki (obsługa RAWów która niby jest ale te kolory... ) ale też jest ciągle rozwijany i braki uzupełniane są całkiem szybko. Podkreślić też należy niezwykłą lekkość PLa. Pozdrawiam,

  #11 01.12.2011 14:13

No co wy gadacie że taki beznadziejny ten program, jest znacznie lepszy niż gimp. Bliżej mu do photoshopa niż gimpa. Wystarczy trochę cierpliwości.

MrMoon   8 #10 23.04.2010 08:36

@kicia jou - co znaczy najlepszy? bo po poście wnioskuje że najlepiej żeby zrobił to sam. Są różne techniki/sposoby na uzyskanie określonego efektu. A czy użyjesz GIMPa, Photoshopa czy Photoline to już sprawa drugorzędna. Jeżeli nie masz wielkiej styczności z programami graficznymi to wybierz GIMPa olbrzymie możliwości za darmo. A narzekają na niego najbardziej osoby przyzwyczajone do innych programów (co jest normalne).
Dla nowicjusza to najlepszy wybór, jest kupa tutoriali również "po polskiemu".

  #9 16.02.2010 16:19

nie znam się na przeróbce zdj proszę o polecenie najlepszego programu do fotomontażu np żeby wkleić moje zdj jako prezydenta czy żołnierza itp.

  #8 15.12.2009 14:11

no no spoko da się w nim pracować

MrMoon   8 #7 26.08.2009 12:30

Program kompleksowo przeze mnie testowany, wymaga przyzwyczajenia. Pierwsze wrażenie - toporny ale o dużych możliwościach. Jak go już przeżuje i wypluje to podzielę się wrażeniami.

  #6 22.04.2009 09:15

Jak przedmówcy - porażkowo, potestowałem program jest okropny, dałem mu szanse dłuższy czas ale to nie ma naprawde sensu i ta cena 70euro, taniej kupiłem PS7 na ebayu w GB.
Nie chodzi tu nawet o intuicyjność bo można się przyzwyczaić, niestety narzędzie i efekty w wykonaniu tego programu są delikatnie mówiąc toporne.
Photoshop czy GIMP to dla tego programu nie osiągalny poziom.
Oczywiście wszystko zleży do czego chcemy wykorzystywać program, ale w każdej dziedzinie jest kiepski (niestety) i nie daje rade nawet w porównaniu z darmowymi alternatywami. A porównanie do PShopa (chociaż tutaj cena nowego to szok) czy produktów Corela nie ma najmiejszego sensu.

Porażkowo
Niemcy niech sie skupią na antywirusach :) i samochodach. ;)

  #5 18.11.2008 19:56

Jestem grafikiem z długoletnim stażem, otwartym na nowe programy, ale ten ww to porazka, otwiera PSD z masakrycznymi błędami 100x gorzej niż GIMP, dla szukających alternatywy polecam PS essential albo GIMP

  #4 06.11.2008 13:05

Mimo powyższych opinii zdecydowałem się sprawdzić program i jestem pod dużym wrażeniem. Zamiast wypisywać głupoty przedmówcą polecam popracować trochę dłużej w programie.

Fakt. Trzeba się nieco przyzwyczaić do obsługi, ponieważ narzędzia i menu są rozwiązane nieco inaczej niż PS, ale gdy mózg przestanie myśleć, że PS to jedyna droga, okazuje się, że Photoline jest doskonałym narzędziem do codziennej pracy.

"Jakim cudem ktoś kto pracował na PS ma się na coś takiego przesiadać - po prostu ciężko mi sobie to wyobrazić niestety." - Ja pracowałem i nie miałem kłopotów z Photoline... To jedynie określa Twoje ograniczenia jako grafika, ponieważ każdy inny program, który nie jest dokładnym klonem PS będzie dla Ciebie nie do przyjęcia.

Obiektywnie patrząc - Photoline ma swoje zalety jak i wady, ale w tym przedziale cenowym uważam, że jest to dobry temat do rozważań.

  #3 20.10.2008 15:11

Jedno zdanie zwykły Paint jest lpszy!!!

  #2 16.10.2008 14:44

krótko - żal.pl

Jak ten program śmie się nazywać alternatywą Photoshopa to ja jestem załamany. To po prostu oznacza, że Photoshop nie ma aktualnie alternatywy :(.

Program jest po prostu tragiczny. Nie mówię o wyglądzie zewnętrznym bo on nie jest tak ważny, ale jego funkcjonalności. Nie posiada dynamicznych efektów na warstwach. Niepoprawnie odtwiera pliki PSD, stampler nie pracuje albo pracuje tworząc jakieś artefakty, brak podstawowych skrótów klawiaturowych poza jedyną rączką pod spacją.

Jakim cudem ktoś kto pracował na PS ma się na coś takiego przesiadać - po prostu ciężko mi sobie to wyobrazić niestety.

Ogólnie odradzam już za podobne pieniądze można kupić Corela 11 Studio który jest o niebo lepszy od tego dziwnego tworka.

Pozdrawiam,

  #1 08.10.2008 15:43

Szczerze nie znałem, a szukam właśnie taniej alternatywy dla photoshopa, biore na testy i zobaczymy. Mam nadzieję że to nie kolejny "Pixel Porażka", jak do tej pory to jedynie GIMP daje rade i może stanowić namiastkę photoshopa.