Photomatix Pro 6.0.3

Strona główna Mac Grafika Tworzenie obrazów HDR
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Photomatix Pro to zaawansowany program do tworzenia obrazów HDR, który przetworzy zarówno kilka przygotowanych wcześniej zdjęć, jak i jeden plik RAW, z którego można uzyskać obraz pseudo-HDR. W programie można ponadto usunąć „duchy” i sterować obrazem ręcznie lub skorzystać z predefiniowanych ustawień.

Photomatix Pro może pracować z jednym lub kilkoma zdjęciami, zarówno zapisanymi jako JPEG, jak i RAW z aparatu cyfrowego. Przed złożeniem kilku ujęć w jeden obraz HDR można usunąć „duchy” (ślady po ruszających się obiektach), szum i aberracje chromatyczne, a także wybrać sposób dopasowywania do siebie zdjęć.

Przy wybieraniu efektu końcowego obrazu można skorzystać z mapowania tonów lub składania ekspozycji i sterować parametrami algorytmów bądź wybrać jeden z proponowanych stylów. Ponadto każdy z trybów daje dostęp do ustawień zaawansowanych, a w pływającym okienku można obejrzeć histogram obrazu.

Gdy efekt końcowy będzie zadowalający, można wyrenderować obraz i nałożyć na niego końcowe poprawki barw, kontrastu i ewentualnie wyostrzyć. Po tych zabiegach pozostaje zapisać obraz jako JPEG lub TIFF.

Wersja demonstracyjna programu pozwala na wykonanie wszystkich kroków, ale na zdjęciu końcowym umieści znak wodny.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Photomatix Pro 5.1 ze specjalnymi ustawieniami dla architektury

1
08.09.2015  •  Anna Rymsza

W naszej bazie programów znajdziecie już wersję 5.1 programu Photomatix Pro, przeznaczonego do składania obrazów HDR, dostępnego dla systemów Windows, OS X i jako wtyczka do programu Adobe Lightroom. W wersji 5.1 programu dodana została możliwość otwierania RAW-ów z najnowszych aparatów fotograficznych, jak Nikon D7200, Canon G7X, EOS M3 i 750D/760D (T6i/T6s). Ponadto w tej wersji programu można dodawać ustawienia predefiniowane jako ulubione, klikając „gwiazdkę” koło miniatury. Można oczywiście przełączyć widok listy tak, aby widoczne były tylko ulubione ustawienia. Ponadto dedykowany…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza