Photomatix Pro Photomatix Pro 6.1.1

Strona główna Mac Grafika Tworzenie obrazów HDR
Pobier​z program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Photomatix Pro to zaawansowany program do tworzenia obrazów HDR, który przetworzy zarówno kilka przygotowanych wcześniej zdjęć, jak i jeden plik RAW, z którego można uzyskać obraz pseudo-HDR. W programie można ponadto usunąć „duchy” i sterować obrazem ręcznie lub skorzystać z predefiniowanych ustawień.

Photomatix Pro może pracować z jednym lub kilkoma zdjęciami, zarówno zapisanymi jako JPEG, jak i RAW z aparatu cyfrowego. Przed złożeniem kilku ujęć w jeden obraz HDR można usunąć „duchy” (ślady po ruszających się obiektach), szum i aberracje chromatyczne, a także wybrać sposób dopasowywania do siebie zdjęć.

Przy wybieraniu efektu końcowego obrazu można skorzystać z mapowania tonów lub składania ekspozycji i sterować parametrami algorytmów bądź wybrać jeden z proponowanych stylów. Ponadto każdy z trybów daje dostęp do ustawień zaawansowanych, a w pływającym okienku można obejrzeć histogram obrazu.

Gdy efekt końcowy będzie zadowalający, można wyrenderować obraz i nałożyć na niego końcowe poprawki barw, kontrastu i ewentualnie wyostrzyć. Po tych zabiegach pozostaje zapisać obraz jako JPEG lub TIFF.

Wersja demonstracyjna programu pozwala na wykonanie wszystkich kroków, ale na zdjęciu końcowym umieści znak wodny.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!