Photomatix Pro Photomatix Pro 6.1.1

Strona główna Mac Grafika Tworzenie obrazów HDR
Pobierz program

Photomatix Pro to zaawansowany program do tworzenia obrazów HDR, który przetworzy zarówno kilka przygotowanych wcześniej zdjęć, jak i jeden plik RAW, z którego można uzyskać obraz pseudo-HDR. W programie można ponadto usunąć „duchy” i sterować obrazem ręcznie lub skorzystać z predefiniowanych ustawień.

Photomatix Pro może pracować z jednym lub kilkoma zdjęciami, zarówno zapisanymi jako JPEG, jak i RAW z aparatu cyfrowego. Przed złożeniem kilku ujęć w jeden obraz HDR można usunąć „duchy” (ślady po ruszających się obiektach), szum i aberracje chromatyczne, a także wybrać sposób dopasowywania do siebie zdjęć.

Przy wybieraniu efektu końcowego obrazu można skorzystać z mapowania tonów lub składania ekspozycji i sterować parametrami algorytmów bądź wybrać jeden z proponowanych stylów. Ponadto każdy z trybów daje dostęp do ustawień zaawansowanych, a w pływającym okienku można obejrzeć histogram obrazu.

Gdy efekt końcowy będzie zadowalający, można wyrenderować obraz i nałożyć na niego końcowe poprawki barw, kontrastu i ewentualnie wyostrzyć. Po tych zabiegach pozostaje zapisać obraz jako JPEG lub TIFF.

Wersja demonstracyjna programu pozwala na wykonanie wszystkich kroków, ale na zdjęciu końcowym umieści znak wodny.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!