reklama

Piąte urodziny Gmaila

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Gmail - hostowana usługa pocztowa Google, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać obchodzi piątą rocznicę uruchomienia.

Właśnie w kwietniu 2004 roku Google zdecydowało się na udostępnienie wersji beta usługi. O Gmailu od razu zrobiło się głośno, bo praktycznie zmieniał on podejście do czytania i przechowywania poczty internetowej, a pojemność skrzynki od początku liczona była w gigabajtach, co w tamtych czasach w pierwszym momencie wywoływało jedynie uśmiech niedowierzania. Najlepiej o sukcesie świadczyły później oferty na serwisach aukcyjnych, gdzie użytkownicy sprzedawali zaproszenia wymagane niegdyś do założenia konta.

Dzisiaj Gmail jest bezpłatny dla każdego, nie wymaga się żadnych zaproszeń ani potwierdzeń. Niemniej po pięciu latach funkcjonowania usługi nadal nosi ona oznaczenie "beta". Czy Gmail wyjdzie kiedykolwiek z bety? Przyglądając się innym usługom Google można przypuszczać, że nieprędko - nie zmienia to jednak faktu, że korzystają i pewnie nadal korzystać z niej będą miliony zadowolonych użytkowników.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama