Pobieranie programów z vortalu

Strona główna Aktualności

O autorze

Od czasu do czasu dostajemy zgłoszenia w sprawie problemów przy pobieraniu programów z naszego vortalu. Ponieważ problem pojawia się niekiedy w komentarzach, chcielibyśmy wyjaśnić dlaczego tak się dzieje oraz poinformować o nadchodzącym rozwiązaniu tego problemu.

Niestety nie wszystkie opisane programy mogą być umieszczone na naszym serwerze udostępnionym przez naszego sponsora firmę, XENIUM z Wrocławia. Łącze, które zostałe nam bezpłatnie użyczone przez naszego sponsora (za które serdecznie dziękujemy) gwarantuje i tak bardzo dużą przepustowość ale do udostępniania tak dużej ilość programów jaką mamy już w vortalu potrzebne by było jeszcze kilka razy tyle (około 10-15 Mbit). To wiązałoby się już z kosztami idącymi w dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie (!).

Z powodu tych ograniczeń część programów była dotąd linkowana do serwerów należących do producentów programów. Jest tak np. w przypadku pakietu Nero. To rozwiązanie ma jednak tą wadę, że nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawności działania tych niezależnych od nas serwerów. Stąd pojawiały się niekiedy zgłoszenia problemów mimo, że wszystko z naszej strony było OK. Czasami też i my popełnimy jakąś pomyłkę i program nawet umieszczony na naszym serwerze może nie się nie pobierać. Powód może być całkiem prozaiczny ;-). W dniu wczorajszym taką "gafę" popełniliśmy z programem Tweak UI i spolszczeniem do niego, które przez nasze przeoczenie nie zostały umieszczone na serwerze (za co przepraszamy).

Na szczęście, już niedługo te występujące niekiedy problemy powinny praktycznie zniknąć. Wspólnie z redakcją serwisu Jama Mastaha i przy wsparciu naszego sponsora, uzyskamy dostęp do kilku niezależnych serwerów, na których będziemy mogli składować niezbędne pliki.

Na koniec chcielibyśmy prosić aby wszelkie uwagi dotyczące problemów z pobieraniem programów zgłaszać bezpośrednio do redakcji poprzez e-mail, specjalnie stworzony w tym celu formularz "uwagi i pytania do redakcji" lub na forum. To zagwarantuje możliwie szybką reakcję i da nam możliwość skontaktowania się z czytelnikiem zgłaszającym problem. Gorąco prosimy aby nie zgłaszać tego typu spraw w komentarzach do programów - one służą do komentowania funkcji programów i z racji wielu obowiązków przeglądamy je po prostu najrzadziej...

© dobreprogramy
s