Pogromca niesfornych uczniów, pomoc dla nauczyciela

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu premierę drugiej wersji miał program Wirtualny Nadzór autorstwa polskiej firmy MM Studio. To ciekawe, choć jeszcze mało znane narzędzie, jest jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniem do kompleksowej kontroli komputerów w pracowaniach komputerowych. Sprawdza się także jako pomoc dydaktyczna umozliwiając równoczesne przeprowadzanie różnego rodzaju prezentacji i szkoleń na wielu komputerach.

Wykorzystanie programu w szkole stwarza duży potencjał i możliwości do budowy interaktywnej klasy. Nauczyciel otrzymuje narzędzie pracy pozwalające w pełni kontrolować poczynania uczniów podczas lekcji, może przeprowadzić prezentację w oparciu o funkcję "wirtualnej projekcji", np. celem przeszkolenia klasy w zakresie obsługi nowej aplikacji, ćwiczeń itp. Istnieje możliwość pomocy uczniowi na odległość, dzięki zdalnemu dostępowi do dowolnego komputera. Prowadzący zajęcia ma do dyspozycji sprzymierzeńca, który wzmacnia bieżącą kontrolę nad pracą ucznia i jest w stanie wpływać na jej przebieg. Dzięki pełnemu monitorowaniu zajęć, wzrasta efektywność i jakość nauczania, ponadto jest możliwość indywidualnej pracy z uczniem mającym trudności, jak również uczniem bardzo zdolnym. Program zapewnia obustronną komunikację ze wszystkimi lub wybranym uczestnikiem zajęć. Blokowanie wybranych aplikacji zapewnia większą koncentrację podczas wykonywania ćwiczeń. W ten sposób klasycznej pracowni komputerowej program nadaje walory interaktywności i profesjonalności.

Co zapewne ucieszy przedstawicieli oświaty, cena programu jest niewygórowana. Licencja na pierwszą pracownię (25+1 stanowisk) kosztuje 550 zł brutto, na kolejne 385 zł brutto. Ciekawostką jest fakt, że wersja testowa programu nie zawiera ograniczeń czasowych jest natomiast ograniczona funkcjonalnie do obsługi 4 komputerów (co pozwala na pracę na komputerze opiekuna oraz na 3 stanowiskach klientów).

Wersję testową programu Wirtualny Nadzór można pobrać w dziale:
PROGRAMY -> Narzędzia -> Inne narzędzia

© dobreprogramy
s