reklama

Polacy na podium Imagine Cup 2013

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Aż dwa medale zdobyli Polacy w światowym finale prestiżowych zawodów Imagine Cup 2013, w których wzięło udział 87 drużyn z 71 krajów. Reprezentujący Politechnikę Gdańską zespół WeRule w składzie: Karol Stosik, Paweł Nowakowski i Mateusz Nowak zajął drugie miejsce w kategorii Windows Phone Challenge. Kluczem do sukcesu okazała się w ich przypadku aplikacja Modern Drug Test, która na podstawie analizy ludzkiego oka i odszukiwaniu w nim anomalii typowych dla ludzi zażywających środki odurzające potrafi wykryć, czy dana osoba znajduje się pod wpływem narkotyków. Jesteśmy w gronie najlepszych na świecie! To ogromna motywacja do dalszej pracy nad naszą aplikacją i kolejnymi projektami — powiedział Stosik po ogłoszeniu wyników.

W tej samej kategorii na podium znalazł się też drugi polski zespół — FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Reprezentujący go Marcin Cieślewicz, Kamil Krajewski, Marcin Perka i Artur Stachurski zdobyli brązowy medal za projekt COPE (Common Operational Picture Environment). Jest to platforma informatyczna, która wspomaga proces zarządzania jednostkami i umożliwia koordynację ich działań w dowolnej akcji, tym samym zwiększając ich przewagę. Działanie COPE opiera się wykorzystaniu takiego sprzętu, jak GPS, smartfony czy tablety. Nasz sukces jest dowodem na to, że warto próbować, ponieważ braliśmy udział w konkursie już kilkakrotnie i pierwszy raz świętujemy zdobycie medalu — podsumował Stachurski.

W petersburskich zmaganiach udział wzięła także drużyna TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jej projekt to Multiboard — platforma, która pozwala uruchomić gry planszowe w wersji elektronicznej na wielu połączonych ze sobą tabletach czy smartfonach. Zespół Tadeusza Makucha, Aleksandry Olejniczak, Stefanii Tempłowicz i Bartosza Matuszewskiego zakwalifikował się do finałów w kategorii Innovation.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama