reklama

Polacy rozczarowują na Olimpiadzie? Świetne wieści płyną z Olimpiady Informatycznej w Kazaniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Nie możemy niestety narzekać na nadspodziewanie obfity wysyp medali na tegorocznej Olimpiadzie w Rio. Nie oznacza to jednak, że Polacy nie mają powodów do zadowolenia, gdyż za niewątpliwy sukces należy uznać występ naszych rodaków na XXVIII Olimpiadzie Informatycznej, jaka zakończyła się właśnie w Kazaniu.

W Kazaniu uczniowie szkół średnich po raz 28. stanęli na IOI w szranki w rozwiązywaniu trzech problemów (zazwyczaj wymaga to napisania programu w C, C++, Pascalu lub Javie), na których rozwiązanie mieli kilka godzin. W czasie konkurencji mogli oni polegać jedynie na swojej wiedzy i doświadczeniu – jedynym narzędziem jest komputer, a zarówno komunikacja pomiędzy uczestnikami, jak i korzystanie ze zewnętrznych źródeł jest zabronione.

Klasyfikacja medalowa z tegorocznej odsłony IOI w Kazaniu dostępna jest na stronach organizatora i może napawać Polaków dumą. W generalnej klasyfikacji na 8 miejscu (ex-equo) uplasował się Jarosław Kwiecień, absolwent LO nr XIV we Wrocławiu, który w tym roku zdobył trzeci złoty medal. Nie jest to jednak jedyne polskie złoto – zdobył jej też Mateusz Radecki, absolwent VI LO w Radomiu.

Ponadto srebrny medal zdobył Juliusz Pham z III LO w Gdyni, zaś brąz wywalczył Paweł Burzyński z tego samego liceum. Oprócz tegorocznych sukcesów, warto zwrócić także na generalną klasyfikację uwzględniającą wszystkie potyczki w historii IOI. W klasyfikacji medalowej państw figurujemy na czwartej pozycji, tuż za Chinami, Rosją i Stanami Zjednoczonymi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić