Polowanie na licencje zakończone!

Strona główna Aktualności

O autorze

Pierwsze "koty za płoty" czyli pierwsze Polowanie na licencje zakończone :-) Podczas zabawy konkursowej rozdaliśmy 500 licencji na program mks_vir 2k7 w wersji DOM Plus o wartości około 135 zł każda. Już teraz zapowiadamy - to dopiero początek!

mks_vir to pierwszy, polski, program antywirusowy. Jego niezawodność została sprawdzona przez lata obecności na rynku. Pierwsza wersja programu ukazała się w 1987 r. i od tamtego czasu producent systematycznie go ulepsza i poszerza bazy wirusów. mks_vir 2k7 integruje z poziomu nowego, przebudowanego interfejsu wszystkie moduły wchodzące w jego skład (monitor antywirusowy, skaner dyskowo-plikowy, skaner poczty elektronicznej, zaporę sieciową, antyspyware i antyadware, moduł automatycznej aktualizacji). Główne nowości w wersji 2k7 to inteligentny Filtr Spamu w pełni współdziałający ze Skanerem Poczty (obsługującym już SMTP i SSL). Zaporę Sieciową wyposażono dodatkowo w IDS - system wykrywania włamań i możliwość szczegółowego ustawiania reguł ruchu sieciowego oraz blokowania stron internetowych. Skaner Dyskowo-plikowy może teraz być uruchomiony przy pomocy metody "przeciągnij i upuść" (drag & drop) i zawiera opcję szybkiego skanowania najbardziej podatnych na infekcję obszarów systemu. Monitor Rejestru ma zaś większe możliwości konfiguracji reakcji na wykryte zagrożenia. Program występuje w 4 odmianach DOM, DOM Plus, FIRMA i FIRMA Plus różniących się funkcjonalnością i licencjonowaniem.

Mimo, iż licencji było niemało to ich ilość szybko się kurczyła - zaskoczyliście nas szybkością swoich łowów ;-) Jak to w prawdziwych polowaniach bywa - nie wystarczyło wypatrzyć zwierzynę - trzeba ją było jeszcze ustrzelić ;-) A na myśliwego - jak to w życiu - czyhały niesprzyjające okoliczności. Do opisu programu można się dostać na kilka sposobów (wejście z listy programów w kategorii, wyszukanie w wyszukiwarce), a sam widok programu może być normalny albo z komentarzami. I tu - przyznajemy się "bez bicia" - nie dopatrzyliśmy, że przy dostaniu się do opisu z jednej z tych możliwości, niektórym użytkownikom, przez pierwsze kilkadziesiąt minut nie udawało się wejść do formularza (co zostało jeszcze w trakcie zabawy poprawione). Warto zaznaczyć, że grono osób wtajemniczonych w akcję było bardzo ograniczone, więc niestety nie wychwyciliśmy tego podczas jej przygotowywania i testowania.

Niestety do tych głosów dołączyło większe grono osób, które zamiast po prostu wziąć udział w zabawie usiłowało "pójść na skróty" i wymieniało się bezpośrednim linkiem do formularza konkursowego - oczywiście z pogwałceniem regulaminu. Mechanizm był tak skonstruowany, że formularz mógł zostać wywołany tylko i wyłącznie bezpośrednio z poziomu opisu programu (sprawdzany był tzw. UrlReferrer). Próba wejścia na formularz np. z linka podesłanego od znajomego przez Gadu-Gadu lub mailem kończyła się przekierowaniem na stronę główną Polowania. Jak sprawdziliśmy w logach serwera, skala zjawiska była niestety zatrważająca. Jest to dla nas też wniosek na przyszłość - w kolejnych odsłonach zabawy w takich przypadkach będzie pojawiać się stosowny komunikat.

Skoro już jesteśmy przy kolejnych odsłonach - był to tzw. pilot zabawy, którą planujemy przeprowadzać cyklicznie. Kiedy będzie następne polowanie - tego na razie nie zdradzimy ;-) Nagrody będą jednak na pewno równie atrakcyjne :-) Wyciągniemy też wnioski z dzisiejszej zabawy i obiecujemy, że w kolejnej potknięć z naszej strony już nie będzie.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Klucze licencyjne zostaną do Was wysłane w ciągu 7 dni bezpośrednio od producenta programu, firmy MKS, której dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu. Tych, którym się tym razem nie poszczęściło zachęcamy do udziału w kolejnych zabawach z cyklu "Polowanie na licencje".

© dobreprogramy

Komentarze