Porozumienie Novella i UX Systems

Strona główna Aktualności

O autorze

Firmy Novell Polska i UX Systems zawarły porozumienie, na mocy którego użytkownicy systemów SUSE Linux będą mieli dostęp do usług rozszerzonego wsparcia i szkoleń dla użytkowników oprogramowania OpenOffice oferowanego przez Ux Systems. Firmy mają aktywnie współpracować przy wspieraniu użytkowników polskich wersji oprogramowania biurowego OpenOffice i systemu operacyjnego SUSE Linux. Obie firmy planują również wspólnie wprowadzić na rynek zestaw (bundle) złożony z systemów SUSE Linux oraz dodatkowych usług wsparcia dla pakietu OpenOffice.

Pakiet biurowy OpenOffice zawiera m. in. rozbudowany edytor tekstu, wydajny arkusz kalkulacyjny oraz program prezentacyjny. OpenOffice.org 2.0 wbudowany w systemy SUSE Linux może otwierać i zapisywać dokumenty utworzone w formatach aplikacji Microsoft Office, co zapewnia swobodniejszą wymianę dokumentów z użytkownikami tego oprogramowania, a jednocześnie jako jedyny obecnie tego typu pakiet obsługuje otwarty format w standardzie OpenDocument. Ponadto novellowa edycja OpenOffice.org zawiera szereg komercyjnych fontów i obsługuje makra pisane w języku Visual Basic, likwidując w ten sposób podstawową barierę dzielącą go od Microsoft Office.

Wysoko cenimy sobie współpracę z Novellem - firmą, która jest dziś jednym z najważniejszych światowych ośrodków rozwoju środowiska Linux, powiedział Leszek Zdonek z Ux Systems. Nasza współpraca w zakresie wsparcia dla OpenOffice będzie dobrze służyć użytkownikom tego pakietu i pomoże w jego upowszechnianiu na naszym rynku.

Novellowa edycja OpenOffice jest zawarta w systemie SUSE Linux 10 dla użytkowników domowych (dostępny w sprzedaży detalicznej m.in. w sklepach sieci MediaMarkt, Saturn i Empik w sugerowanej cenie 249 zł brutto) oraz w systemie Linux Desktop powered by SUSE Linux przeznaczonym do zastosowań biznesowych (produkt dostępny w sieci autoryzowanych partnerów firmy Novell w sugerowanej cenie 200 zł netto).

Informacje o specjalnej ofercie Ux Systems dla użytkowników SUSE Linux są dostępne na stronie www.ux.pl/novell.

© dobreprogramy
s