Ćwicz z głową: użyj MSN Zdrowie i fitness do planowania treningu i diety

Ćwicz z głową: użyj MSN Zdrowie i fitness do planowania treningu i diety

Ćwicz z głową: użyj MSN Zdrowie i fitness do planowania treningu i diety
Redakcja
23.04.2015 14:03

Mamy nadzieję, że po ostatniej prezentacji wypróbowaliście albo od dawna używacie Endomondo lub innej aplikacji do monitorowania aktywności fizycznej. Trening bez planu i bez wyznaczonych ćwiczeń jest jednak niewiele wart i nie przyniesie dobrych rezultatów. Warto sięgnąć po MSN Zdrowie i fitness, dzięki której zaplanujemy zarówno dietę, jak i odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Ta aplikacja została przygotowana przez firmę Microsoft i jest dostępna dla wielu urządzeń, a także w wersji webowej. Początkowo zadebiutowała w wersji Modern dla system Windows 8, przez co część użytkowników może być do niej niepotrzebnie zrażona. Warto dać jej szansę, bo jest nad wyraz ciekawa i dostępna zupełnie za darmo. Na co pozwala MSN Zdrowie i fitness? Wiele zależy od tego, na jakim urządzeniu będziemy z niego korzystać. W przypadku smartfonów umożliwia monitorowanie aktywności podobnie jak Endomondo, ale dzięki obszernym opisom ćwiczeń po prostu domaga się zainstalowania na tablecie lub komputerze.

350134294376900545

Główny ekran wyświetla ostatnie informacje dotyczące zdrowego trybu życia z najróżniejszych serwisów internetowych. Są one dopasowane do naszego języka, zawsze trafi się więc coś interesującego. Najciekawszą częścią programu są jednak opisy treningów. Aplikacja posiada bardzo rozbudowaną bazę całych programów treningowych dopasowanych do różnych typów użytkowników, a także ich zamierzeń. Jesteśmy dopiero początkującymi osobami w tematyce sportu, a zarazem wiemy, że chcemy zwiększyć swoją siłę? Żaden problem. Program pozwala filtrować treningi z podziałem na typ, poziom trudności, określone części ciała, płeć, długość, a także główny cel do osiągnięcia. Dzięki niej dowiemy się jak zwiększyć masę mięśniową, uelastycznić ciało, zwiększyć wytrzymałość, czy też ukształtować sportowy brzuch.

Każde z ćwiczeń zawiera stosowny opis, który wyjaśnia, jak często powinniśmy stosować trening. Podglądać możemy także plany z podziałem na cykle tygodniowe. Tam znajduje się cała rozpiska obejmująca poszczególne ćwiczenia, liczbę powtórzeń, a także czas na ich wykonanie i odpoczynek. Aplikacja nadaje się dzięki temu także do zaplanowania wymagających treningów interwałowych.

350134294377097153

Co ważne, wszystkie ćwiczenia składające się na trening również są opisane. W MSN Zdrowie i fitness znajdziemy również obrazy pokazujące, jak powinniśmy je wykonywać. Dzięki temu znacznie łatwiej wejść w świat sportu i choć program nie zastąpi nam czujnego oka trenera, może być doskonałym źródłem wielu informacji. Jedyne, co może przeszkadzać to brak opcji wyświetlania obrazu w pozycji horyzontalnej – niestety aplikacja nie reaguje na obracanie ekranu.

Opisy treningów to nie wszystko, co znajdziemy w programie udostępnianym przez Microsoft. Aplikacja może być dobrym wyborem także dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy bez ćwiczeń, a głównie za sprawą diety. Program zawiera monitor dietetyczny, w którym da się zaplanować liczbę spożywanych każdego dnia kalorii. Posiada ogromną bazę informacji o produktach spożywczych, w których informuje o liczbie kalorii, tłuszczy, węglowodanów i białku. Szczegółowe dane zawierają także informacje o witaminach, cholesterolu, oraz przewidywane ćwiczenia do spalenia danego posiłku. Wyszukiwarka umożliwia szybkie odnalezienie interesujących nas pozycji, takich jak np. kanapka z serem. Program nie ogranicza się tylko do tego, znajdziemy w nim nawet informacje dotyczące pierogów.

350134294377293761

Program posiada również bazę ciała, dzięki której dowiemy się nieco o poszczególnych narządach i możliwych urazach pochodzących z sieci Healthline Networks. W wersji dla smartfonów MSN Zdrowie i fitness pozwala na monitorowanie aktywności w czasie rzeczywistym – choć nie posiada takich zaawansowanych opcji jak Endomondo, dla wielu użytkowników będzie świetnym wyborem. Co ważne, jeżeli zalogujemy się do aplikacji danymi naszego konta Microsoft (jest to opcjonalne), wszystkie dane będą synchronizowane. Dostęp do nich uzyskamy wtedy na telefonie, tablecie, laptopie, a także za pośrednictwem strony internetowej MSN. Zapraszamy do wypróbowania programu, znajdziecie go w bazie aplikacji naszego serwisu w wersji dla Androida, iOS, a także Windows Phone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)