Premiera Sony Vegas Pro 9.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Sony Creative Software poinformowało o premierze nowej wersji uznanego, profesjonalnego programu do cyfrowej edycji wideo i produkcji audio.

Sony Vegas 9 Pro wprowadza szereg nowości i zmian. Pierwszymi, jakie rzucają się w oczy są modyfikacje interfejsu poprawiające jego czytelność. Vegas Pro 9 posiada także nowy Device Explorer, który natywnie obsługuje między innymi urządzenia korzystające z formatów XDCAM EX i AVCHD. Można bezpośrednio przechwytywać kompatybilne z XDCAM pliki MXF z obsługiwanych źródeł SD/HDSDI, a także konwertować materiały SD lub HD z taśm do plików MXF zgodnych ze standardem Sony MPEG2. Vegas Pro 9 obsługuje też format RED ONE (.3rd).

Rozszerzeniu uległ maksymalny rozmiar ramki - teraz jest to 4096x4096 pikseli, dodano także obsługę statycznych obrazów o gigapikselowych rozdzielczościach. Vegas Pro 9 wyposażono również w sześć nowych wtyczek do generowania efektów dla materiałów wideo i obrazów statycznych. Równocześnie poprawiono pracę ze ścieżkami audio.

Sony Vegas Pro 9 będzie dostępny w sprzedaży 11 maja - zarówno u resellerów, jak i w sklepie on-line Sony Creative Software. Już teraz można składać tam zamówienia przedsprzedażowe. Cena za pakiet wynosi 549 euro (bez VAT), dostępne są także tańsze uaktualnienia z poprzednich wersji. Prawdopodobnie w momencie pojawiania się w sprzedaży udostępnione zostaną również wersje testowe. Podobnie jak w poprzedniej wersji, Sony Vegas Pro 9 dostępny będzie jednocześnie w edycji 32- i 64-bitowej bez dodatkowych opłat.

© dobreprogramy

Komentarze