Process Hacker 2.39

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Process Hacker jest ciekawym, open source'owym narzędziem do zarządzania i manipulacji procesami oraz usługami uruchomionymi w systemie Windows.

Program napisany został od podstaw w języku C, wyposażony został w przejrzysty interfejs graficzny i pomimo swojej bogatej funkcjonalności pozostaje stosunkowo prosty w obsłudze. Wszystkie oferowane przez niego narzędzia pogrupowane są w moduły, za pośrednictwem których użytkownik może zarządzać procesami, usługami oraz generowanym przez nie ruchem sieciowym. Ciekawą funkcją jest opcja pozwalająca za pośrednictwem jednego kliknięcia myszką na wyszukanie w Internecie informacji o każdym z nich. Jest to bardzo przydatne w przypadku mniej doświadczonych użytkowników, którzy nie do końca mogą wiedzieć za co dany komponent jest odpowiedzialny, czy można go zamknąć, nie powodując tym samym zawieszenia się systemu lub oprogramowania itp.

Process Hacker dostarcza wielu szczegółowych informacji na temat działających w systemie procesów - w tym także tych ukrytych. Znaleźć wśród nich można podstawowe dane o numerze PID, ilości wykorzystywanej pamięci, nazwie użytkownika, dla którego zostały one uruchomione, ale również wykorzystaniu procesora czy przepływu informacji dla każdego z nich. Lista procesów prezentowana jest w postaci drzewa, w którym zastosowany został podział na obiekty nadrzędne i podrzędne. Poszczególne procesy oznaczone są kolorami, które informują o ich rodzaju, np. systemowe, sieciowe itp. Każdy z procesów może być przez użytkownika wstrzymany, wznowiony, zrestartowany lub całkowicie zamknięty. Process Hacker pozwala również przeszukiwać pamięć na podstawie wskazanego wyrażenia regularnego.

Dodatkowo program wyposażony został w narzędzia do zarządzania usługami, zmiany ich parametrów, a także tworzenia nowych usług w postaci m.in. sterowników i różnego typu procesów. Na uwagę zasługuje powiązanie usług z procesami, pozwalające szybko odnajdywać procesy odpowiedzialne za wskazane usługi. Z poziomu programu możemy także przeglądać i zamykać wybrane połączenia sieciowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

przejrzysty interfejs, bogata funkcjonalność, prosta obsługa, możliwość wyszukania informacji o wybranym procesie bądź usłudze
interfejs programu w języku angielskim
ocena użytkownika
01.02.2011 13:59 • Recenzja do wersji 2.10

Process Hacker jest narzędziem dzięki któremu możemy zarządzać procesami oraz usługami uruchomionymi w systemach Windows 2000/XP/Vista/7. Jest to bardzo dobry program, oferujący wiele opcji, które na pewno przydadzą nam się przy zarządzaniu procesami oraz usługami. Zaletami Process Hackera są przede wszystkim przejrzysty interfejs graficzny, bogata funkcjonalność, oraz prostota w obsłudze.

Process Hacker pogrupowany jest na moduły, w których możemy wykonać poszczególne zadania. Bardzo dobra funkcją jaką mamy w Process Hacker jest możliwość wyszukania informacji o wybranym procesie bądź usłudze w Internecie, wystarczy kliknąć myszką na wybrany proces bądź usługę. Opcja ta na pewno przyda się niedoświadczonym użytkownikom, którzy nie znają wybranego procesu lub usługi, a pod presją uszkodzenia systemu boją się go usunąć.

Lista procesów prezentowana jest w postaci drzewa, i podziału na obiekty nadrzędne i podrzędne. Niektóre procesy są oznaczone różnymi kolorami, które informują o rodzaju procesu. Do dyspozycji mamy też narzędzia do zarządzania usługami, zmiany ich parametrów, i tworzenia nowych usług w postaci m.in. sterowników i różnego typu procesów. Istnieje też powiązanie usług z procesami, pozwalające szybko odnajdywać procesy odpowiedzialne za wskazane usługi. Za pomocą programu możemy przeglądać i zamykać wybrane połączenia sieciowe.

Mamy możliwość zaglądnięcia do trzech zakładek:
Processes – znajdują się tu wszystkie procesy aktualnie uruchomione w systemie.
Services – znajdują się tu wszystkie usługi systemowe
Network – znajduję się tu lista procesów, które aktualnie łączą się z Internetem

Program polecam zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Jest to bardzo dobra alternatywa dla Windowsowego menedżera zadań.