Process Hacker 2.39

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Process Hacker jest ciekawym, open source'owym narzędziem do zarządzania i manipulacji procesami oraz usługami uruchomionymi w systemie Windows.

Program napisany został od podstaw w języku C, wyposażony został w przejrzysty interfejs graficzny i pomimo swojej bogatej funkcjonalności pozostaje stosunkowo prosty w obsłudze. Wszystkie oferowane przez niego narzędzia pogrupowane są w moduły, za pośrednictwem których użytkownik może zarządzać procesami, usługami oraz generowanym przez nie ruchem sieciowym. Ciekawą funkcją jest opcja pozwalająca za pośrednictwem jednego kliknięcia myszką na wyszukanie w Internecie informacji o każdym z nich. Jest to bardzo przydatne w przypadku mniej doświadczonych użytkowników, którzy nie do końca mogą wiedzieć za co dany komponent jest odpowiedzialny, czy można go zamknąć, nie powodując tym samym zawieszenia się systemu lub oprogramowania itp.

Process Hacker dostarcza wielu szczegółowych informacji na temat działających w systemie procesów - w tym także tych ukrytych. Znaleźć wśród nich można podstawowe dane o numerze PID, ilości wykorzystywanej pamięci, nazwie użytkownika, dla którego zostały one uruchomione, ale również wykorzystaniu procesora czy przepływu informacji dla każdego z nich. Lista procesów prezentowana jest w postaci drzewa, w którym zastosowany został podział na obiekty nadrzędne i podrzędne. Poszczególne procesy oznaczone są kolorami, które informują o ich rodzaju, np. systemowe, sieciowe itp. Każdy z procesów może być przez użytkownika wstrzymany, wznowiony, zrestartowany lub całkowicie zamknięty. Process Hacker pozwala również przeszukiwać pamięć na podstawie wskazanego wyrażenia regularnego.

Dodatkowo program wyposażony został w narzędzia do zarządzania usługami, zmiany ich parametrów, a także tworzenia nowych usług w postaci m.in. sterowników i różnego typu procesów. Na uwagę zasługuje powiązanie usług z procesami, pozwalające szybko odnajdywać procesy odpowiedzialne za wskazane usługi. Z poziomu programu możemy także przeglądać i zamykać wybrane połączenia sieciowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

przejrzysty interfejs, bogata funkcjonalność, prosta obsługa, możliwość wyszukania informacji o wybranym procesie bądź usłudze
interfejs programu w języku angielskim
ocena użytkownika

Process Hacker jest narzędziem dzięki któremu możemy zarządzać procesami oraz usługami uruchomionymi w systemach Windows 2000/XP/Vista/7. Jest to bardzo dobry program, oferujący wiele opcji, które na pewno przydadzą nam się przy zarządzaniu procesami oraz usługami. Zaletami Process Hackera są przede wszystkim przejrzysty interfejs graficzny, bogata funkcjonalność, oraz prostota w obsłudze.

Process Hacker pogrupowany jest na moduły, w których możemy wykonać poszczególne zadania. Bardzo dobra funkcją jaką mamy w Process Hacker jest możliwość wyszukania informacji o wybranym procesie bądź usłudze w Internecie, wystarczy kliknąć myszką na wybrany proces bądź usługę. Opcja ta na pewno przyda się niedoświadczonym użytkownikom, którzy nie znają wybranego procesu lub usługi, a pod presją uszkodzenia systemu boją się go usunąć.

Lista procesów prezentowana jest w postaci drzewa, i podziału na obiekty nadrzędne i podrzędne. Niektóre procesy są oznaczone różnymi kolorami, które informują o rodzaju procesu. Do dyspozycji mamy też narzędzia do zarządzania usługami, zmiany ich parametrów, i tworzenia nowych usług w postaci m.in. sterowników i różnego typu procesów. Istnieje też powiązanie usług z procesami, pozwalające szybko odnajdywać procesy odpowiedzialne za wskazane usługi. Za pomocą programu możemy przeglądać i zamykać wybrane połączenia sieciowe.

Mamy możliwość zaglądnięcia do trzech zakładek:
Processes – znajdują się tu wszystkie procesy aktualnie uruchomione w systemie.
Services – znajdują się tu wszystkie usługi systemowe
Network – znajduję się tu lista procesów, które aktualnie łączą się z Internetem

Program polecam zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Jest to bardzo dobra alternatywa dla Windowsowego menedżera zadań.

01.02.2011 13:59 | Recenzja do wersji 2.10

Komentarze

0 nowych
Maha   7 #11 12.04.2018 19:22

Szkoda, że nie jest aktualizowany, czy spolszczony. Ma jednak przydatną, w czasach wieloprocesowości, funkcję - potrafi pokazać np. całkowite zużycie RAM-u dla wszystkich procesów Firefoksa, czy Chroma. Trzeba zaznaczyć 'Include CPU (and other) usage of children in collapsed processes' (przez Hacker - Options - Advanced). Wtedy po kilkukrotnym kliknięciu w Name lista procesów ustawi się na widok drzewa i po 'złożeniu' drzewa danego procesu/programu poznamy całkowitą wartość używanego przez niego RAM-u, CPU, itp.
Czy ktoś zna podobny program? Zdaje się, że w nowym Win10 da się tak zrobić, ale ja używam Win7.

  #10 22.12.2014 15:03

@Happy new year and no update (niezalogowany): ale się pośpieszyłeś… to jeszcze 5 dni zostanie.

  #9 22.12.2014 15:00

Jutro rok minie od dodania wersji 2.33 na DP ;)

rachal   1 #8 22.08.2013 18:00

@obelisk4: Też kiedyś only PE do momentu kiedy spróbowałem PH portable. U mnie Hacker chodzi szybciej, płynniej i nie ma chwilowych zamyśleń - do tego ma skuteczną wyszukiwarkę :-)
Dla zainteresowanych Process Hacker w wersji portable: http://surfnet.dl.sourceforge.net/project/processhacker/processhacker2/processha...

Autor edytował komentarz.
ichito   12 #7 12.07.2011 08:13

Świetny program, sporo informacji o procesach i usługach w systemie. Coraz częściej zamiast czeskiego System Explorer korzystam właśnie z niego :) Ostatnia aktualizacja do 2.18 z wczoraj i lista zmian za producentem

New and Improved:
- Completely rewritten tree list control:
- Process Name column is now fixed to the left
- Tooltips for column headers
- Improved performance
- Bug fixes
- Added more process tree list columns
- Added Time stamp column to network list
- Date/time display is now swapped (so time is shown before date)
- Added W3 terminator test
- Added DotNetTools plugin
- Updated ExtendedServices plugin:
- Disabled editing of required privileges for drivers
- Updated ExtendedTools plugin:
- Added ETW columns for processes and network connections
- Updated OnlineChecks plugin:
- Added Comodo Instant Malware Analysis
- Updated WindowExplorer plugin:
- Fixed hook bugs
Fixed:
- Fixed Run As This User
- Verification Status sorting

http://processhacker.sourceforge.net/forums/viewtopic.php?f=1&t=239

Karol10081983   5 #6 13.03.2011 21:05

@Redakcja
Proponuję zdjąć recenzję powyżej wymienionego programu za to, że znaczna jej część to plagiat opisu zaczynający się od słów "Lista procesów", a kończący się na słowach "wskazane usługi", a "recenzenta" stosownie ukarać.

  #5 02.02.2011 16:50

Ludzie !, co wypakować ?. Ściągnął mi się plik exe i zaczyna się instalować. Co za bzdety piszecie, jakie " nie trzeba instalować ".

Axles   19 #4 13.10.2010 14:35

Przeczytaj co napisał obelisk4.

balver   2 #3 13.10.2010 13:40

@Axles
Co znaczy poniższe zdanie?
"Niż w windowsowych owszem, ale od Process Explorer nie wiem."

Axles   19 #2 13.10.2010 12:44

Niż w windowsowych owszem, ale od Process Explorer nie wiem. Prawie identyczne są, a te 'jest opcja pozwalająca za pośrednictwem jednego kliknięcia myszką na wyszukanie w Internecie informacji o każdym z nich' no bez jaj to wyszukuje tylko po nazwie a tyle to sam mogę pisać w google np. 'explorer.exe'

obelisk4   2 #1 11.10.2010 18:35

dobra alternatywa dla process explorera, nawet ikone w trayu mają identyczną :P
Ten tutaj wydaje mi się mniej czytelny od programu z sysinternals aczkolwiek podoba mi się podgląd usług - bardziej zaawansowany niż ten w windowsowych narzędziach administracyjnych