reklama

Producenci systemów narzekają na brak OPK

Strona główna Aktualności

O autorze

Mimo że data premiery Windows 7 zbliża się wielkimi krokami, niektóre firmy składające komputery skarżą się, iż nadal nie otrzymały od Microsoftu narzędzi pozwalających m.in. na preinstalację nowego systemu.

Jednym z narzędzi tego typu jest zestaw OEM Preinstallation Kit (OPK). Umożliwia on producentom systemów automatyczną instalację dostosowanej wersji systemu Windows i innego oprogramowania na wielu komputerach. Microsoft oznajmił, że zestaw OPK dla Windows 7 jest na razie niedostępny dla mniejszych producentów, jednak zostanie on przekazany w dniu nieco bliższym premierze Windows 7. Jednym z powodów opóźniania dostarczenia OPK firmom typu System Builder ma być lokalny charakter ich działalności, który umożliwia im wkroczenie na rynek dużo szybciej niż większym dostawcom.

Finalna wersja systemu Windows 7 została przekazana większym producentom komputerów w lipcu. Niedługo po tym otrzymali oni również OPK oraz inne narzędzia usprawniające automatyczną instalację systemu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić