Chińscy producenci potrafią zadbać o sylwetkę, smartfon od Coolpad ma 4,7 mm

Chińscy producenci potrafią zadbać o sylwetkę, smartfon od Coolpad ma 4,7 mm
04.02.2015 15:54
Chińscy producenci potrafią zadbać o sylwetkę, smartfon od Coolpad ma 4,7 mm

Ivvi K1 Mini to najsmuklejszy smartfon na rynku, 4,7 mm robi wrażenie. Jednak zbyt smukła talia niesie ze sobą problemy. Producent musiał zrezygnować z pojemnego akumulatora, a także musiał poradzić sobie z wytrzymałością obudowy i odprowadzaniem ciepła. Czy mu się to udało? Możliwe, że niestety nie.

Smartfon z Chin? Nadal większość osób od razu skreśli takie urządzenie już na początku. Jednak obecnie urządzenia wielu chińskich producentów nie odstają od popularnej w Europie i Stanach Zjednoczonych konkurencji. Dodatkowo to właśnie w nich możemy znaleźć nowe, nietypowe podejście do wykonania czy zastosowania kamery, a także to coraz częściej firmy z Chin tworzą modele wybijające się specyfikacją. Tym razem jeden z producentów stworzył najsmuklejszego smartfona na rynku, jego wymiary robią wrażenie.

350130942842791873

Firmę Coolpad raczej znaczna większość osób nie kojarzy, ale za sprawą smartfona Ivvi K1 Mini popularność tego producenta z pewnością wzrośnie. Ivvi K1 Mini wyróżnia się niezwykle smukłą obudową, ma on zaledwie 4,7 mm grubości, co jest wynikiem o 0,1 mm lepszym od obecnego rekordzisty – Vivo X5 Nax (4,8 mm). Pod względem zastosowanych podzespołów ten model nie wypada już imponująco. Wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala oferuje rozdzielczość HD. Natomiast we wnętrzu znajdziemy 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Snapdragon 410, 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej, którą będziemy mogli rozbudować z wykorzystaniem kart microSD. Główna, umieszczona z tyłu kamera pozwala na wykonywanie zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 8 MP, a przednia, zgodnie z obecnymi trendami przeznaczona jest głównie do samolubek, które zrobimy w rozdzielczości 5 MP. Zastosowanie tak smukłej obudowy musi wiązać się z pewnymi kompromisami, akumulator oferuje jedynie 1800 mAh pojemności. Chociaż z drugiej strony, Samsung Galaxy Alpha (6,7 mm) posiada akumulator 1860 mAh.

Ivvi K1 Mini został wyceniony na 200 dolarów, obecnie dostępny jest tylko w wersji białej, ale producentem podaje, że w ciągu najbliższych tygodni pojawią się inne wersje kolorystyczne. Wyjątkowo smukła obudowa tego modelu z pewnością w rzeczywistości wygląda niesamowicie, ale ten smartfon prawdopodobnie ma problemy z odpowiednim odprowadzeniem ciepła. Kolejną wadą może być wytrzymałość urządzenia, tak smukłą obudowę raczej łatwo będzie wygiąć.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)