reklama

Project Fedora żyje, zadebiutuje jako Tesla Effect

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Dobrze jest z jednej strony wiedzieć, że wsparło się ukochanego twórcę, dorzucając do zbiórki na jego następny projekt na Kickstarterze, z drugiej niemniej jest pewna obawa czy dzieło, pomimo uzbierania odpowiedniej kwoty, w ogóle się jednak pojawi. W zeszłym roku Big Finish Games zgromadziło fundusze na napędzaną filmowymi wstawkami przygodówkę Project Fedora, w której powracał detektyw Tex Murphy, ale słuch nieco o niej zaginął. Deweloperzy uspokajają — prace idą pełną parą, a gra zadebiutuje ostatecznie pod nową nazwą Tesla Effect.

Można by pokusić się o stwierdzenie, że obawiano się ataków ze strony linuksiarzy, bo na razie projekt powstaje tylko dla Windows oraz OS X i stąd właśnie taka decyzja, ale chodzi raczej o coś, co w lepszy sposób oddaje przedstawianą historię. W szóstej grze z serii Murphy'emu znowu ma do rozwikłania zagadkę w San Francisco przyszłości, podążając śladem wydarzeń z poprzednich części. Twórcy zaznaczają, że ich znajomość nie będzie wymagana, lecz wyraźnie pragną rozbudzić też zainteresowanie klasyczną marką. Projekt oczywiście powstaje na starą modłę. Wyróżnia go przede wszystkim udział prawdziwych aktorów, klimat rodem z filmów noir plus przebieg wydarzeń kształtowany naszymi poczynaniami — rożne będą drogi do wybuchowego finału.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama