reklama

Projekty pod Linuksa zaczynają pojawiać się na Steam Greenlight

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Valve pracuje w pocie czoła, aby platformę Steam przenieść na systemy spod znaku pingwinka, równocześnie doglądając uruchomionej niedawno przez siebie „wylęgarni” projektów niezależnych twórców gier Steam Greenlight. Deweloperzy także czekają na start usługi w nowym ekosystemie i już zgłaszają pierwsze propozycje pod głosowanie, które jeśli zostaną zauważone oraz docenione, pojawią się kiedyś w cyfrowej wersji dla Linuksa.

Pośród 31 zaproponowanych na chwilę obecną w zakładce Linux gier, obok tytułów tworzonych przez mniejsze zespoły (acz uznanych już, jak chociażby Dead Cyborg), widnieją także dzieła z jak najbardziej komercyjnej serii Truck Simulator czy kontrowersyjny Postal 2 studia Running with Scissors. Warto odnotować, że niedawno zakończyła się pierwsza tura w przypadku gier zmierzających pod Windowsa, w ramach której wyłoniono 10 projektów do realizacji z Valve — jest wśród nich między innymi Black Mesa, przeróbka Half-Life na silniku Source.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało