r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Przeglądarki dostaną menedżery kart płatniczych, by ułatwić zakupy

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Trwają prace nad Payment Request API, interfejsie umożliwiającym przeglądarkom obsługiwanie internetowych płatności za zakupy. Już teraz dostępny jest on zarówno w mobilnej, jak i desktopowej wersji Google Chrome oraz Edge'u (po założeniu konta Microsoft Wallet), ale najpewniej już wkrótce rozwiązanie będzie dostępne szerzej, we wszystkich wiodących przeglądarkach.

Wykorzystanie nowego API do płatności pozwoli w praktyce na wykonywanie zakupów jednym kliknięciem, bo dane karty oraz adresy dostaw będą przechowywane podobnie, jak hasła. To nieco odmienne podejście od wszystkich dotychczasowych związanych z płatnościami, bowiem w rzeczywistości przenosi odpowiedzialność za połączenie z serwisami obsługującymi karty bezpośrednio na przeglądarkę.

r   e   k   l   a   m   a

W efekcie większość procesu transakcyjnego kontrolowana jest wtedy przez przeglądarkę, co z jednej strony jest oczywiście wygodne, ale z drugiej może budzić ewentualne obawy związane z prywatnością i bezpieczeństwem. Twórcy przeglądarek z pewnością nie pogardzą choćby anonimowymi i statystycznymi danymi dotyczącymi częstotliwości wykonywanych przez nas zakupów, by później dostosować do tego swoją dodatkową ofertę.

Obecnie Payment Request API wciąż jest testowane, więc na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa i wyeliminowanie ostatnich błędów jest jeszcze czas. Usterki zgłaszać można bezpośrednio grupie W3C. Przewiduje się, że prace nad ostateczną implementacją zostaną zakończone jeszcze w tym roku.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.