Q-typing 1.3

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Q-typing to niewielka aplikacja, której zadaniem jest nauka szybkiego i bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Pomaga ona także wypracować u użytkownika nawyk poprawnego ułożenia rąk na klawiaturze.

Program oferuje 3 poziomy trudności, w których dostępne jest po kilka lekcji. Każda z nich pozwala opanować wprowadzanie różnych znaków, zarówno niewielkich ich sekwencji, jak również dłuższych tekstów. Q-typing mierzy chwilową prędkość wprowadzanych zmiany, generując przy tym również dane i wykresy o prędkości średniej. Umożliwia on także automatyczne stopowanie pomiaru, w przypadku kiedy musimy np. na moment odejść od komputera, nie przerywając tym samym rozpoczętej lekcji.

W dolnej części okna aplikacji wyświetlany jest podgląd klawiatury, na której zaznaczane są znaki, które musimy wpisać. Funkcja ta jest głównie przydatna początkującym użytkownikom, którzy chcieliby nabyć umiejętność bezwzrokowego wprowadzania znaków. Program pozwala również na wczytywanie własnych plików tekstowych, zawierający materiał, który posłużyć może do dalszego szlifowania swoich umiejętności.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

istnieje
bardzo toporny
ocena użytkownika
25.09.2015 20:18 • Recenzja do wersji 1.3

Program jest bardzo stary i delikatnie mówiąc to po nim widać. Lepiej uczyć się online - możesz uczyć się gdzie chcesz a zawsze masz dostęp do swojego konta i nie trzeba niczego instalować. Poza tym sam proces uczenia się może być szybszy dzięki generowaniu wyrazów spośród istniejących słów zamiast przepisywania jkl jkl etc - to zmusza do myślenia. Polecam sprawdzić np. http://touchtyping.guru/nauka-szybkiego-pisania - kursem steruje algorytm, który automatycznie dodaje nowe litery w miarę postępów ;-)