QuarkXPress 8 nadchodzi

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniu dzisiejszym, na swoim stoisku znajdującym się na targach Drupa w Düsseldorfie, firma Quark zaprezentowała nową wersję swojego flagowego produktu, jakim jest QuarkXPress.

QuarkXPress 8 to zmodyfikowany interfejs użytkownika, który stał się bardziej przyjazny, jak zapewniają autorzy. Większość funkcji jest teraz dostępna bezpośrednio, najczęściej nie ma konieczności zmiany narzędzia. Niektóre narzędzia zmodyfikowano, ale nie obyło się również bez dodania nowych funkcjonalności w tym Picture Content Tool, który pozwala na chwytanie, obracanie i skalowanie obrazów w czasie rzeczywistym bez używania liczb i przełączania się z jednego narzędzia na drugie czy Bézier Pen Tools pozwalający na tworzenie ilustracji bezpośrednio w programie QuarkXPress 8.

Są to oczywiście jedynie niektóre z nowych funkcji i możliwości programu QuarkXpress 8, który od tej wersji nie będzie się dzielić na wersje International English, US czy też Passport. Każda, dowolna wersja QuarkXPress 8 posiada ten sam format pliku, oraz wbudowane słowniki i moduły dzielenia dla prawie 40 języków, włączając w to języki wschodnioazjatyckie. Od tej pory każdy właściciel licencji może tworzyć, edytować i drukować prace stworzone gdziekolwiek na świecie, nawet w tak egzotycznych dla nas językach jak np. japoński czy też chiński (w obydwu odmianach). Więcej szczegółów znaleźć można na polskojęzycznej stronie projektu.

© dobreprogramy